Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została wydana AutoMapa Air dla systemu Android w wersji 5.4.1 Beta
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została wydana AutoMapa Air dla systemu Android w wersji 5.4.1 Beta

Została opublikowana kolejna wersja testowa AutoMapy dla systemu Android, która umożliwia korzystanie z programu bez konieczności pobierania całej mapy. Po pierwszym uruchomieniu pobierany jest wycinek mapy, a pozostała część sukcesywnie jest dociągana, gdy przeglądamy mapę, czy szukamy adresów w nowym miejscu. AutoMapa Air, bo taka jest nazwa tej wersji programu, została wydana w wersji 5.4.1 Beta.

AutoMapa Air 5.4.1 Beta nie została opublikowana tak, jak inne wersje testowe, więc nie każdy może ją pobrać. Dostępna jest dla użytkowników, którzy otrzymali zaproszenie do testowania tej wersji. Wersja ta nie ma również zaktualizowanej listy zmian w stosunku do wersji 5.4, więc pewnie zostały tylko poprawione drobne błędy.

MapCloud

AutoMapa Air 5.4 Alfa przede wszystkim zawiera nową funkcję, która została nazwana MapCloud. Jest to funkcja umożliwiająca tworzenie kopii bezpieczeństwa danych w chmurze i w razie potrzeby ich importowanie.

Logowanie do MapCloud
Logowanie do MapCloud
Obecnie automatycznie tworzona jest kopia licencji i przywracana w przypadku ponownej instalacji AutoMapy i zalogowania się do MapCloud. Do tego domyślnie włączona jest kopia punktów ulubionych i historia ostatnio używanych miejsc. Bardzo przydatna funkcjonalność, której brakuje jeszcze kilku elementów, jak synchronizowanie ustawień.
Ustawienia MapCloud
Ustawienia MapCloud

Wizualizacja korków

W tej wersji została dodana wizualizacja korków bez włączania wizualizacji systemu Traffic. Wizualizacja polega na rysowanie zakorkowanych odcinków ciemniejszym kolorem, co może jest i przydatne, ale według mnie wygląda źle. Jeżeli komuś zależało na wizualizacji natężenia, to ją włączał w opcjach. Teraz niestety jest zmuszony do patrzenia na te robaczki. Tak, nie da się tego wyłączyć.

Wizualizacja korków
Wizualizacja korków

AutoCB

W AutoMapie Air 5.4 Alfa zostały również wprowadzone zmiany związane z obsługą radia CB. Zmienił się delikatnie wygląd i doszły nowe funkcje:

 • możliwość dodania awatara
Ustawienia konta CB
Ustawienia konta CB
 • możliwość wyszukiwania użytkowników CB i tworzenie na ich podstawie nowego kanału
Wyszukiwanie użytkowników
Wyszukiwanie użytkowników
 • zarządzanie kanałami
Ustawienia kanału CB
Ustawienia kanału CB

Dane na stronie internetowej

Według listy zmian dostępnej w Google Play powinna być dostępna strona internetowa, która umożliwi połączenie z nią danych, ale nie ma informacji, co to za strona. AutoMapa.pl, Miplo.pl, czy Targeo.pl?

Zmiany:

 • AutoCB – pierwsze na rynku CBRadio w nawigacji!
 • MapCloud – chmura usług AutoMapy
 • Dzięki MapCloud:
  • zapamiętasz numer licencji
  • wygodnie połączysz dane pomiędzy aplikacją a serwisem WWW
  • zsynchronizujesz ulubione punkty
  • zobaczysz ostatnio wybierane adresy

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.0.1.3

Aktualizacja:

 • 2019-03-26

Kompilacja:

 • 5.4.1.2287

Informacje dotyczące poprzedniej wersji znajdują się we wpisie Została wydana AutoMapa Air dla systemu Android w wersji 5.4 Alfa. Natomiast lista pozostałych opublikowanych wersji dostępna jest na stronie Lista wydań AutoMapy Air dla systemu Android.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.