Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została wydana piąta wersja AutoMapy dla systemu Android w wersji Beta2!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została wydana piąta wersja AutoMapy dla systemu Android w wersji Beta2!

Na stronie www.AutoMapa.pl została opublikowana pierwsza w tym roku wersja AutoMapy dla systemu Android. Jest to już piąta wersja tego programu nawigacyjnego i mimo tego, że obecnie jest to tylko wersja beta2, to można ją pobrać i przetestować na swoim urządzeniu. Warto to zrobić, ponieważ zawiera wiele zmian, których użytkownicy oczekiwali.

AutoMapa 5 dla systemu Android
AutoMapa 5 dla systemu Android

AutoMapa 5 jest pierwszą aktualizacją programu w tym roku, a jej wyjątkowością jest duża lista zmian, na której znalazło się wiele nowości, które były długo oczekiwane i przydadzą się podczas korzystania z programu. Te nowości zostały opisane w ramach wpisu o pierwszej wersji testowej.

W drugiej wersji testowej zostało wprowadzonych wiele poprawek do znalezionych błędów, ale również dodano kilka przydatnych opcji. Jedną z nich jest możliwość zmiany wysokości budynków 3D. W poprzednich wersjach było to możliwe po przytrzymaniu przycisku 3D na mapie. Zamiast podziałki skali, pojawiał się wtedy wskaźnik do zmiany wysokości budynków 3D. Wersja beta 1 nie miała możliwości zmiany wysokości budynków, natomiast w wersji beta 2 taka zmiana została dodana w Ustawienia i zakładce Mapa. Nie rozumiem tylko, w jakim celu można ustawiać wyższą wysokość, niż rzeczywista.

Menu Ustawienia > Mapa
Menu Ustawienia > Mapa

Innym ciekawym dodatkiem jest możliwość włączenia wyświetlania współrzędnych geograficznych wskazanego punktu na mapie lub tego z naszej lokalizacji.

Współrzędne geograficzne na dolnej belce
Współrzędne geograficzne na dolnej belce

Tę opcję można włączyć w menu Ustawienia, wchodząc do zakładki Mapa, a następnie Widoczne elementy.  Po kliknięciu pozycji Współrzędne GPS i wysokość n.p.m. można ustawić, w jakim formacie mają być wyświetlane współrzędne (DMS, DM, DD).

Wybór formatu współrzędnych GPS do wyświetlenia
Wybór formatu współrzędnych GPS do wyświetlenia

Zmiany:

 • Poprawiony błąd wyłączający nawigację głosową po użyciu wyszukiwania głosowego.
 • Korekty w wyglądzie interfejsu użytkownika.
 • Funkcja zmiany wysokości budynków 3D.
 • Poprawione działanie menu kontekstowego.
 • Poprawione pobieranie map.
 • Poprawki związane z zakupem licencji.
 • Możliwość wyświetlenia współrzędnych GPS na dolnej belce.
 • Poprawki związane z obsługą GPS.
 • Poprawki stabilności i inne błędy zgłoszone w wersji Beta 1.

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.0.1.3

Aktualizacja:

 • 2018-03-05

Kompilacja:

 • 5.0.0.1762

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się w wpisie Została wydana piąta wersja AutoMapy dla systemu Android w wersji Beta!.

Wersję tę można pobrać ze strony www.AutoMapa.pl z działu PobierzWersja beta dla Windows i Android. Można ją również pobrać z Google Play po zapisaniu się do testów Beta.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.