Strona główna > Programy > AutoMapa > [Informacja prasowa] AutoMapa #lastmile dla firm cateringowych — szybkość i efektywność dostaw.
Kategorie
AutoMapa

[Informacja prasowa] AutoMapa #lastmile dla firm cateringowych — szybkość i efektywność dostaw.

Czas od zawsze jest na wagę złota. Doba ciągle posiada 24h, a obowiązki w firmie, rosnące wraz z jej rozwojem i pozyskiwaniem nowych klientów, wydają się nie kończyć.

W tej sytuacji poszukiwane są sposoby na to, jak zoptymalizować procesy, aby przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższej jakości i efektywności realizować więcej zleceń.

Przedsiębiorcy z branży cateringowej, pytani przez ankieterów wyjawili, że najwięcej kłopotów w firmie sprawia im planowanie dostaw zamówionych posiłków. Często to jedna osoba odpowiedzialna jest za podział zleceń, ustalanie tras dowozu i ręczne wprowadzanie ich do systemu, co sprawia, że wciąż brakuje czasu na rozwój pozostałych obszarów firmy. Czy ten problem brzmi dla Ciebie znajomo?

Pozwól sobie zwiększyć efektywność

Wyobraź sobie, że Twój pracownik zyskuje kilkanaście dodatkowych godzin tygodniowo. Niemożliwe? A jednak! Czas poświęcony na ręczne, mozolne wprowadzenie danych pochłania zazwyczaj 30-40% całego czasu pracy. Ten czas może zyskać Twój pracownik, decydując się na współpracę z rozwiązaniem AutoMapa #lastmile.

‍System towarzyszy pojedynczemu zleceniu na każdym etapie. Jak to działa?

1. Utworzenie zlecenia

Dotychczasowe utworzenie zlecenia wymagało ręcznego wprowadzenia danych każdego klienta oraz zaprojektowanie trasy? Z systemem AutoMapa #lastmile zamówienia planowane są automatycznie, zgodnie z ustawieniami. Jest nawet kilkanaście razy szybciej!

2‍. Przydzielenie zlecenia

System pozwala na zaprojektowanie stref dostaw przyporządkowanych do poszczególnych kierowców. Na podstawie utworzonych zleceń system samodzielnie umieszcza dane zamówienie w odpowiedniej strefie i kieruje go do odpowiedniego pracownika. Dzięki temu kierowcy zawsze posiadają aktualne dane, aktualizowane o nowe zlecenia, co zmniejsza ryzyko pomyłki czy postoju na trasie.‍

3. Wyznaczenie tras

Utworzenie zoptymalizowanej trasy, z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na drodze bez odpowiednich narzędzi nie jest możliwe. System AutoMapa #lastmile, oparty na nowoczesnych mapach nawigujących, sam przygotowuje optymalną trasę, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki drogowe. Dzięki takiemu rozplanowaniu kierowca od razu wie, o której godzinie będzie na miejscu, a operator może na bieżąco śledzić statusy zamówień oraz etap ich realizacji. Wymiana informacji nie zabiera czasu, a wszyscy wszystko wiedzą.

4. Realizacja zleceń dziennych

Komunikacja między operatorem wydającym zlecenia a kierowcami na trasie powinna być niezwykle prosta i skuteczna. Kontakt z kierowcami poprzez połączenia telefoniczne czy SMS-y nie jest ani skutecznym, ani szybkim rozwiązaniem. System AutoMapa #lastmile to oprócz platformy dla operatorów także zsynchronizowana aplikacja mobilna dla kierowców, z nawigacją. Narzędzie planuje, towarzyszy przy realizacji zleceń, nawiguje pomiędzy kolejnymi klientami, a także zbiera raporty doręczeń oraz zdjęcia i notatki w jednym miejscu.

5‍. Raportowanie

Zbliża się koniec zmiany, a Twój pracownik nadal czeka na dane od kierowców, aby zaktualizować wyniki i zaplanować kolejny dzień? W raportach znów coś się nie zgadza, ale nawał pracy sprawia, że nie ma czasu na optymalizacje i poprawki? A co gdyby Twój pracownik otrzymywał odpowiednie raporty w ciągu całego dnia i mógł na bieżąco śledzić stopień realizacji celu? Dzięki aplikacji mobilnej podróżującej z kierowcą system automatycznie i w czasie rzeczywistym przekazuje dane wprost do operatora, który może na bieżąco śledzić postępy i interweniować w momencie kryzysu. Co więcej, kierowca wykonuje na miejscu zdjęcie z realizacji, może także dodać notatkę dla operatora i na koniec wysłać SMS do klienta z informacją o dostawie. Wszystkie dane są archiwizowane, co znacznie ułatwia rozwiązywanie spornych kwestii.

LastMile Jak to działa
LastMile – jak to działa?

System dostosowany do Ciebie i Twojej firmy

AutoMapa #lastmile zapewnia kompletne narzędzie do realizacji zleceń. Inwestując w AutoMapa #lastmile otrzymujesz efektywność dostaw oraz automatyczne i błyskawiczne planowanie tras, dzięki czemu jesteś o krok dalej od Twoich konkurentów z branży cateringowej. Umów się na video prezentację systemu z naszym konsultantem tutaj i poznaj wszystkie korzyści wynikające z zastosowania AutoMapa #lastmile!

‍(Źródło: www.AutoMapa.pl)

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.