Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Menu Licencja w AutoMapie dla systemu Windows Phone
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Menu Licencja w AutoMapie dla systemu Windows Phone

W menu Licencja, które dostępne jest w AutoMapie dla systemu Widnows Phone, można zobaczyć numer licencji, o ile go posiadamy, sprawdzić ważność tego numeru, czy go przedłużyć na wybrany okres. Można również wprowadzić adres e-mail, pobrać mapy, czy sprawdzić informacje o programie i przeczytać umowę licencyjną. Dodatkowo menu Licencja podany jest identyfikator urządzenia, do którego licencja zostaje przypisana.

Menu Licencja dostępne jest po wejściu w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia i przesunięciu na stronę o tej nazwie. Pierwszą opcją w menu Licencja jest O programie. Po jej wybraniu pojawią się trzy strony: O programie, Szczegóły i Licencja.

Menu Licencja
Menu Licencja

Opcja O programie zawiera informacje o wersji programu i mapy (Wersja i Mapa) oraz kto jest producentem programu i map.

Menu O programie
Menu O programie

W menu Szczegóły można zapoznać się z opisem producentów programu i map.

Menu Szczegóły
Menu Szczegóły

Natomiast na stronie Licencja można przeczytać warunki umowy licencyjnej, co warto zrobić.

Umowa licencyjna
Umowa licencyjna

Drugą pozycją w menu Licencja jest przełącznik Posiadam już licencję. Po zakupie licencji numer jej automatycznie zostanie wstawiony w pole Posiadana licencja, a przełącznik się włączy. Natomiast, gdy ponownie instalujemy AutoMapę, to ten numer nie będzie wpisany i należy wpisać go ręcznie, aby nie kupować kolejnego numeru. W związku z tym można włączyć opcję Posiadam już licencję, co uaktywni pole Posiadana licencja i w tym polu wpisać numer swojej licencji.

Jeżeli wcześniej nie podaliśmy adresu e-mail, to po wpisaniu numeru licencji pojawi się komunikat z prośbą o jego podanie:

Zarejestruj swoją AutoMapę podając adres e-mail. Dzięki temu możliwe będzie odzyskanie licencji w razie zagubienia lub uszkodzenia Twojego urządzenia.

Prośba o podanie adresu e-mail
Prośba o podanie adresu e-mail

Ten komunikat zawiera dwa przyciski, OK oraz Anuluj. Przycisk OK zrobi się aktywny dopiero po wpisaniu adresu e-mail. Jeżeli nie chcemy podawać adresu e-mail, to wystarczy kliknąć przycisk Anuluj, który spowoduje wyświetlenie kolejnego komunikatu, proszącego o potwierdzenie wyboru:

Czy chcesz korzystać z AutoMapy bez rejestracji adresu e-mail? Może to utrudnić odzyskanie licencji w przypadku utraty urządzenia

Pytanie, czy chcesz korzystać z programu bez adresu e-mail
Pytanie, czy chcesz korzystać z programu bez adresu e-mail

W tym oknie, kliknięcie przycisku tak spowoduje zamknięcie okna i powrócenie do menu Licencja, ale z wprowadzonym adresem e-mail. Natomiast po kliknięciu nie ponownie pojawi się okno z polem do wpisania adresu e-mail.

Pod polem z numerem licencji znajduje się pole z adresem e-mail, które można wypełnić lub nie. Według mnie dobrze to zrobić, ponieważ jeżeli zgubimy numer licencji, to możemy skontaktować się z pomocą techniczną AutoMapy w celu odzyskania tego numeru, co można zrobić, podając wsparciu adres e-mail użyty podczas rejestracji. Drugą zaletą jest to, że na ten adres zostaje wysłane potwierdzenie zakupu, czy przedłużenia licencji. Kolejną zaletą jest to, że na ten adres będą nam wysyłane powiadomienia o dostępnych aktualizacjach, co jest przydatne, gdy w systemie mamy wyłączone automatyczne aktualizacje.

Kolejną opcją dostępną w menu Licencja jest przycisk Odśwież (ew. przedłuż) licencję. Przy pomocy tego przycisku możemy zakupić nową licencję lub przedłużyć obecnie używaną. Z opisem procesu zakupu można zapisać się we wpisie Zakup licencji w AutoMapie dla systemu Windows Phone.

Menu Mapy
Menu Mapy

Poniżej przycisku umożliwiającego zakup licencji znajduje się przycisk Mapy (pobieranie), który umożliwia pobranie map. Do wyboru dostępne są dwie mapy, Polska i Europe. Mapę można pobrać, klikając przycisk pobierz Przycisk pobierz. Pojawią się wtedy trzy diagramy pobierania. Pierwszy wyświetla nazwę pobieranego pliku oraz postęp pobierania, drugi postęp całkowitego pobierania wraz z przypuszczalnym czasem pobrania, a trzeci użycie dysku.

Pobieranie mapy
Pobieranie mapy

Jednocześnie można pobrać tylko jedną mapę. Druga będzie możliwa do pobrania dopiero po pobraniu pierwszej. Oczywiście kolejność pobierania nie ma znaczenia. Jeżeli klikniemy przycisk wstrzymaj Przycisk wstrzymaj, który pojawi się zamiast przycisku pobierz Przycisk pobierz, to będziemy mogli wstrzymać pobieranie mapy.

Wstrzymane pobieranie mapy
Wstrzymane pobieranie mapy

Po wstrzymaniu pobierania zamiast przycisku wstrzymaj Przycisk wstrzymaj, pojawi się przycisk wznów Przycisk wznów, służący do wznowienia pobierania, Dodatkowo pojawi się informacja o wstrzymaniu pobierania (Aktualizacja wstrzymana), a pod nią przycisk Anuluj Przycisk Anuluj , który służy do anulowania pobierania.

Pobranie pierwszej mapy zakończy się automatycznym jej wczytaniem. Natomiast, gdy pobierzemy drugą i z niej będziemy chcieli skorzystać, to należy kliknąć jej nazwę. W podobny sposób będzie możliwe powrócenie do poprzedniej mapy. Mapa, z której aktualnie korzystamy w podpisie, zawiera tekst o treści w użyciu.

Pobrane mapy
Pobrane mapy

Ostatnią opcją w menu Licencja jest Identyfikator tego urządzenia. Z tym numerem zostaje powiązana licencja, co podobnie, jak adres e-mail umożliwia odzyskanie numeru licencji po kontakcie z pomocą techniczną AutoMapy. Identyfikator jest długi i nie można go skopiować, więc jeżeli chcielibyśmy na jego podstawie odzyskać licencję, to musielibyśmy uważać, aby dokładnie ten numer przepisać.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 3.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.