Strona główna > Systemy operacyjne > Windows Phone > Jak w Windows Phone 8 Wyłączyć autokorektę?
Kategorie
Windows Phone

Jak w Windows Phone 8 Wyłączyć autokorektę?

W systemie Windows Phone 8 dostępna jest taka przydatna opcja jak autokorekta, która służy do automatycznego poprawiania wyrazów, które napisaliśmy z błędami. Sprawdza się ona przede wszystkim w aplikacjach biurowych, tj. Microsoft Office, czy elektronicznej poczcie, ale może utrudniać pisanie wiadomości tekstowych (SMS).

W systemie Windows Phone 8 nie ma podziału dla jakiego narzędzia, czy aplikacji ma być używana autokorekta. Przez to automatyczne poprawianie wyrazów błędnie napisanych działa zarówno w pakiecie biurowym, jak i SMS-ach. Niestety podczas tworzenia wiadomości tekstowej ze znakami diakrytycznymi (ą, ę, ś, itd.) zmniejszana jest ilość znaków do 70. Jest to spowodowane tym, że w wiadomości tekstowej, która zawiera znaki diakrytyczne, przesyłana jest ukryta informacja dotycząca kodowania znaków. Zatem przez używanie znaków diakrytycznych taki sam tekst może być wysyłany w dwóch SMS-ach zamiast w jednym. Nawet, jak piszemy tekst, nie używając znaków diakrytycznych, to autokorekta będzie je poprawiała, więc warto ją wyłączyć.

Autokorektę można wyłączyć poprzez wejście do listy programów, następnie Ustawienia, tutaj klawiatura. Pojawi się wtedy okno z listą języków, w którym wybieramy język, dla którego chcemy wyłączyć autokorektę, np. polski. Po wybraniu języka zobaczymy listę z różnymi opcjami:

  • Podpowiadaj tekst
  • Zaznaczaj wyrazy o nieprawidłowej pisowni
  • Poprawiaj wyrazy o nieprawidłowej pisowni
  • Wstawiaj spację po wybraniu sugerowanego wyrazu
  • Wstawiaj kropkę po dwukrotnym naciśnięciu SPACJI
  • Rozpoczynaj zdania wielka literą
Windows Phone - Autokorekta
Windows Phone – Autokorekta

W tym oknie odznaczamy opcję Poprawiaj wyrazy o nieprawidłowej historii. Ta opcja służy za automatycznie poprawianie wyrazów, które napisaliśmy z błędami. Oczywiście, można mieć nadal kontrolę nad błędami. Wystarczy wtedy pozostawić zaznaczoną opcję Zaznaczaj wyrazy o nieprawidłowej pisowni. Dzięki niej wyraz, który napisaliśmy z błędem, zostanie podkreślony, a dodatkowo pojawi się lista z podpowiedziami. Z tej listy będziemy mogli wybrać poprawny wyraz.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.