Strona główna > Internet > WordPress > WordPress – brak możliwości wyszukiwania z polskimi znakami
Kategorie
WordPress

WordPress – brak możliwości wyszukiwania z polskimi znakami

Może się zdarzyć, że w systemie zarządzania treścią, jakim jest WordPress, po instalacji wtyczki Better WP Security, na naszym portalu przestanie działać wyszukiwanie z polskimi znakami diakrytycznymi.

Better WP Security - logo
Better WP Security – logo

Brak możliwości wyszukiwania objawia się tym, że po wpisaniu w wyszukiwarce dowolnej nazwy zawierającej jeden ze znaków ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź lub ż i zatwierdzeniu wyszukiwania otrzymujemy informację o braku dostępu do zasobów. Jest to dosyć kłopotliwe, ponieważ utrudnia wyszukiwanie informacji. Jak w takim razie rozwiązać ten problem?

Rozwiązanie jest proste, a polega na wyłączeniu opcji Filter Non-English Characters, która dostępna jest po zalogowaniu się do WordPress-a zainstalowanego na swoim portalu i wejściu na stronę Security, która dostępna jest w bocznym menu, a następnie do zakładki System Tweaks. Oczywiście ta zmiana będzie możliwa po zalogowaniu się, jako użytkownik z prawami administratora.

Filter Non-English Characters jest opcją, która z ciągów znakowych (fraz), które przekazywane są w zapytaniu do bazy danych, np. w celu wyszukiwania artykułów, odfiltrowuje znaki, które nie znajdują się w angielskim słowniku, czyli również polskie znaki diakrytyczne.  Jeśli przy włączonej tej opcji wpiszemy „niedozwolone” znaki to wtyczka Better WP Security uzna, że próbujemy „zaatakować” nasz serwis internetowy i zablokuje dostęp do wyników wyszukiwania.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “WordPress – brak możliwości wyszukiwania z polskimi znakami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.