Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak zmienić wygląd interfejsu w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak zmienić wygląd interfejsu w AutoMapie dla Windows?

Urządzenia nawigacyjne różnią się nie tylko parametrami technicznymi takimi, jak typem procesora, ilością pamięci operacyjnej, czy też rozmiarem przestrzeni do przechowywania prywatnych danych, ale również domyślną orientacją ekranu, tzn. położeniem albo w pionie (tryb Portret), albo poziomie (tryb Panorama). W związku z tym również w AutoMapie dla systemu Windows występuje podział wyglądu interfejsu na taki, który dostosowany jest dla jednego i drugiego trybu.

Różnice w wyglądzie interfejsu nie są duże, a polegają przede wszystkim na trochę innym położeniu panelu Pilota, rozmieszczeniu przycisków na ekranie oraz w Menu, co również zależy od rozmiaru ekranu, ponieważ nie zawsze zmiany będą widoczne.

Wygląd interfejsu można zmienić, wchodząc w Menu, następnie Ustawienia, dalej Ogólne i Wygląd interfejsu, gdzie do wyboru dostępne są pozycje:

  • AutoMapa
Wygląd interfejsu - AutoMapa
Wygląd interfejsu – AutoMapa
  • AutoMapa Panorama
Wygląd interfejsu - AutoMapa Panorama
Wygląd interfejsu – AutoMapa Panorama

Urządzenia typowo nawigacyjne mają panoramiczny ekran, więc w AutoMapie domyślnie włączony jest wygląd AutoMapa Panorama. Natomiast w przypadku palmtopów, czy smartphone-ów, które mają pionowy ekran, domyślnie włączony jest wygląd AutoMapa. Oczywiście można sobie ręcznie ustawić inny, jeżeli ktoś ma na to ochotę.

Do wbudowanych interfejsów można sobie dograć takie, które zostały stworzone przez użytkowników AutoMapy i udostępnione w serwisie Miplo w dziale Dodatki i Interfejsy AutoMapy.

W celu skorzystania z dodatkowych interfejsów należy:

  1. wybrać interesujący interfejs i go pobrać zapisując na dysku komputera, np. na pulpicie;
  2. rozpakować pobrany plik klikając go prawym klawiszem myszki i wybierając opcję Wyodrębnij wszystkie, albo za pomocą programu do archiwizowania plików, np. 7-zip;
  3. po rozpakowaniu wejść w rozpakowany folder, gdzie dostępny jest plik readme.txt z instrukcją instalacji. Na Ogół ta instrukcja sprowadza się do skopiowania zawartości katalogu z nazwą interfejsu do katalogu AutoMapa EU, gdzie zainstalowana jest AutoMapa.

Po wykonaniu tej instrukcji w Menu > Ustawienia > Ogólne > Wygląd interfejsu będzie dostępna nowo zainstalowana pozycja.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.