Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Została opublikowana AutoMapa 7.7.9 dla systemu iOS!
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Została opublikowana AutoMapa 7.7.9 dla systemu iOS!

Zaledwie dzień po opublikowaniu wersji 7.7.8 w AppStore pojawiła się nowa wersja AutoMapy dla systemu iOS. Nowa wersja, która została oznaczona numerem 7.7.9, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, więc pewnie zawiera drobne poprawki.

Ograniczenia prędkości

 
Zmienione kontrolki na mapie
Zmienione kontrolki na mapie

Pierwszą większą zmianą w AutoMapie dla systemu iOS w wersji 7.7.8 jest możliwość zgłaszania ograniczeń prędkości. Brakujące lub nieaktualne ograniczenia prędkości można zgłaszać przez kliknięcie znaku ograniczenia, który znajduje się pod panelem pilota z lewej strony.

Okno zgłaszania ograniczeń prędkości
Okno zgłaszania ograniczeń prędkości

Po kliknięciu kontrolki z ograniczeniem prędkości pojawi się okno z sześcioma przyciskami. Pięć ma zdefiniowane prędkości, a szósty (Inne) umożliwia ręczne podanie wartości. Główną zasadą wyświetlania prędkości do wyboru jest sugerowanie dwóch prędkości niższych i trzech wyższych od aktualnego ograniczenia. Różnica pomiędzy dostępnymi prędkościami wynosi 10 km/h.

Opcja zgłaszania ograniczeń prędkości dostępna w AutoMapie dla systemu iOS jest dużo wygodniejsza od tej wprowadzonej w AutoMapie dla systemu Android, co pewnie będzie miało wpływ na większe zaangażowanie w pomoc przy poprawianiu danych.

W narzędziu do zgłaszania ograniczeń prędkości brakuje mi dwóch istotnych rzeczy. Pierwszą jest możliwość szybkiego dodania początku i końca terenu zabudowanego, a jest na to miejsce po kliknięciu pozycji „Inne„. Obawiam się, że użytkownicy tam, gdzie będzie znak terenu zabudowanego, będą wybierali wartość 50 km/h, co w nocy nie będzie zgodne z rzeczywistością.

Drugą sprawą jest brak możliwości aktualizacji ograniczeń prędkości na bieżąco. Przez technologię LiveDrive! zmieniane są ograniczenia ciężarowe, więc dlaczego nie są zmieniane ograniczenia prędkości? Dzięki temu na zaktualizowane ograniczenia prędkości nie trzeba by było czekać do wydania kolejnej wersji mapy, a przez 2-3 miesiące może nagromadzić się zgłoszeń dotyczących tego samego miejsca.

AutoRadar

W AutoMapie 7.7.8 została zmodyfikowana funkcja zgłaszania radarów – AutoRadar. Od tej wersji uległa zmiana kolejność opcji wyboru obiektów, które teraz wyświetlają się w trybie pełnoekranowym. Dzięki temu łatwiej wysłać poprawne zgłoszenie, a dodatkowo wygląd spójny jest z tym dostępnych podczas zgłaszania ograniczeń prędkości.

Nowe okno zgłaszania obiektów funkcji AutoRadar
Nowe okno zgłaszania obiektów funkcji AutoRadar

LiveDrive!

Wersja 7.7.8 zawiera również zmiany związane z zasięgiem usługi LiveDrive!. Do tej pory maksymalny zasięg ustawiony był na około 40 km. Teraz został zwiększony do około 150 km.

Zmiana jest ważna w szczególności, gdy podróżujemy autostradami. Dzięki temu system LiveDrive! powinien wiedzieć, czy za następnym zjazdem droga jest zablokowana ze względu na wypadek lub korek na bramkach i w razie potrzeby zmodyfikować przebieg trasy.

Inne zmiany

W aktualnej wersji została poprawiona synchronizacja punktów użyteczności publicznej z serwisem Miplo.pl. Wprowadzono kilka zmian w obsłudze AutoMapy przez CarPlay, które polegają na dodaniu możliwości zgłaszania ograniczeń prędkości i zmianie wyglądu zgłaszania obiektów AutoRadaru. W CarPlay zostało również dodane wyświetlanie prędkości czytanej z GPS oraz zmieniono wygląd okna informacyjnego o zbliżającym się obiekcie.

Wersja 7.7.9

Nowa wersja nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, więc jest tylko poprawioną wersją 7.7.8. Z różnic, które na szybko można zauważyć jest wyłączenie możliwości zgłaszania ograniczeń prędkości, gdy stoimy w miejscu lub poruszamy się poniżej 10 km/h.

Zmiany:

 • Możliwość aktualizacji ograniczeń prędkości
 • Nowy, pełnoekranowy tryb zgłaszania obiektów w AutoRadarze
 • Zwiększony zasięg pobierania informacji o korkach i zdarzeniach drogowych
 • Poprawiona synchronizacja obiektów z Miplo
 • Poprawki stabilności
 • Zmiany w CarPlay:
  • Nowy układ przycisków do aktualizacji ograniczeń prędkości i AutoRadaru
  • Nowy wygląd okna informacyjnego o zbliżającym się obiekcie
  • Prędkościomierz

Wersja:

 • 7.7.9

Aktualizacja:

 • 2019-08-27

AutoMapa 7.7.9 dostępna jest do pobrania w sklepie AppStore.

Informacje o zmianach dla poprzedniej wersji, można przeczytać we wpisie Została opublikowana AutoMapa 7.7.8 dla systemu iOS!. Natomiast lista poprzednich wersji programu znajduje się na stronie Lista wydań AutoMapy dla systemu iOS.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.