Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.5.16!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.5.16!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 5.5.16 i nie zawiera zaktualizowanej listy zmian w porównaniu do wersji 5.5.15. Obecnie jest to wersja beta, ale można ją zainstalować i sprawdzić działanie na swoim urządzeniu.

Wyszukiwanie współrzędnych geograficznych w wyszukiwarce jednopolowej
Wyszukiwanie współrzędnych geograficznych w wyszukiwarce jednopolowej

Zaproszenie do AutoCB

AutoMapa w wersji 5.5.15 otrzymała  nową funkcjonalność związaną z funkcją AutoCB. Podczas tworzenia nowego kanału lub wchodząc w już utworzony prywatny kanał, dostępna jest opcja „Zaproś za pomocą linku„. Ta opcja umożliwia udostępnienie linku do aplikacji AutoCB, a osoba, która z niego skorzysta, od razu zostanie dodana do tego kanału. Przydatna opcja.

Zaproszenie do AutoCB przy pomocy linku
Zaproszenie do AutoCB przy pomocy linku

Wyszukiwanie współrzędnych geograficznych

W wersji 5.5.15 została przywrócona opcja wyszukiwania współrzędnych geograficznych w wyszukiwarce jednopolowej/głosowej.  Po wejściu w menu Szukaj, w wyszukiwarce można wpisać współrzędne w jednym z formatów: DD, DM lub DMS i z tych współrzędnych skorzystać. W wyszukiwarkę można również wkleić współrzędne, które skopiujemy w innej aplikacji.

Grupowanie ulubionych

Kolejną przydatną opcją w wersji 5.5.15 jest grupowanie punktów ulubionych. Od tej wersji w menu Szukaj > Ulubione, punkty są pogrupowane według rangi. W pierwszej grupie znajdują się punkty Dom, Praca i Samochód. W drugiej punkty wyróżnione. Natomiast w trzeciej zwykłe punkty ulubione.

Zasięg w AutoCB

Wersja 5.5.15 zawiera zmiany związane z zasięgiem dla opcji AutoCB. Teraz priorytetem jest komunikacja z użytkownikami, którzy znajdują się w kierunku, w którym się poruszamy. Mniejsze znaczenie mają osoby za nami.

Widoczność obiektów na mapie

Ciekawą zmianą, która poprawia estetykę, jest wyłączenie wyświetlania innych elementów mapy niż drogi z obszaru, na którym zaczyna się wyświetlać niebo. Wcześniej nie wyglądało dobrze, gdy na niebie wyświetlały się na przykład nazwy ulic. Od wersji 5.5.15 już tego efektu nie będzie.

Nowa wizualizacja elementów mapy
Nowa wizualizacja elementów mapy

Inne zmiany

Pozostałe zmiany w AutoMapie 5.5.15 dotyczą poprawek związanych z obsługą strefy Schengen, wyznaczaniem tras i stabilnością.

Zmiany:

 • Możliwość wysłania linka z zaproszeniem do AutoCB
 • Rozszerzenie zasięgu komunikacji AutoCB
 • Grupowanie punktów ulubionych
 • Możliwość wyszukiwania współrzędnych w wyszukiwarce jednopolowej
 • Poprawa widoczności obiektów na mapie
 • Poprawa unikania granic spoza Schengen
 • Poprawa wyznaczania tras
 • Poprawa stabilności

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.1

Aktualizacja:

 • 2020-01-13

Kompilacja:

 •  5.5.16.2937

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.5.15!„. Natomiast z listą starczych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do beta testów oraz z Aptoide.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.