Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.6.1!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.6.1!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 5.6.1 i nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Obecnie jest to wersja beta, ale można ją zainstalować i sprawdzić działanie na swoim urządzeniu.

AutoMapa Android - Trasy alternatywne
AutoMapa Android – Trasy alternatywne

AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.6 otrzymała bardzo przydatną opcję podczas wyznaczania tras. Od tej wersji na mapie wyświetlają się trasy alternatywne, które można wybrać, klikając tabliczkę z informacją o trasie lub samą trasę. Świetne rozwiązanie, którego brakowało w AutoMapie.

Drugą zmianą, którą widać od razu, a nie ma jej na liście zmian, są zmienione tabliczki punktów trasy oraz wskaźniki tych punktów. Punkty pośrednie nie mają chorągiewek tylko  tabliczkę z informacją o kolejności punktu oraz odległości do niej. Natomiast na podstawie wskaźnika wiadomo, czy punkt pośredni prowadzi przez punkt, czy przez okolicę. „Przez punkt” to niebieskie kółko z białą obwódką, natomiast „Przez okolicę” to białe kółko z niebieską obwódką i białą obwiednią.

Kolejna widoczna zmiana, której brakuje na liście zmian, to zmodyfikowane okno zakupu subskrypcji i licencji czasowych. Informacje są bardziej czytelne, choć i tak przydałby się bardziej szczegółowy opis.

AutoMapa Android - Okno zakupu licencji/subskrypcji
AutoMapa Android – Okno zakupu licencji/subskrypcji

Wersja 5.6 AutoMapy dla systemu Android otrzymała również możliwość wyszukiwania współrzędnych geograficznych w formacie PUWG1992. Opcja ta dostępna jest w wyszukiwaniu jednopolowym.

Kolejne zmiany dotyczące AutoMapy dla systemu Android w wersji 5.6 dotyczą rozbudowy mechanizmu aktualizacji zainstalowanych map, poprawek działania opcji AutoCB, wyszukiwania głosowego, MapCloud, panelu pilota i stabilności. Dodano również możliwość aktualizacji zakazów i nakazów skrętów przez LiveDrive!.

Wersja 5.6.1

AutoMapa w wersji 5.6.1 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. To oznacza, że zostały poprawione błędy, które zostały znalezione w wersji 5.6.

Zmiany w wersji 5.6:

 • Trasy alternatywne z możliwością ich wyboru
 • Rozbudowa mechanizmu aktualizacji zainstalowanych map
 • Poprawki działania AutoCB
 • Poprawki działania wyszukiwarki głosowej
 • Poprawki działania i stabilności MapCloud
 • Poprawki działania panelu pilota
 • Poprawki stabilności
 • Nowy sposób wyświetlania punktów trasy na mapie
 • Możliwość wyszukiwania współrzędnych w formacie PUWG1992
 • Zmiana uprawnień

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.1

Aktualizacja:

 • 2020-05-19

Kompilacja:

 •  5.6.1.3211

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.6!„. Natomiast z listą starczych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do beta testów.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.