Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.3.6!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.3.6!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja, która została oznaczona numerem 5.3.6 zawiera kilka przydatnych zmian i ważnych poprawek.

AutoMapa - Nowe Opcje
Nowy wygląd okna Opcje

Nowe Opcje i Ustawienia

AutoMamapa 5.3.2 przede wszystkim zawiera zmieniony wygląd okien Opcje i UstawieniaOpcje wywołuje się poprzez kliknięcie ikony z trybikiem na dolnej belce. Po wejściu w Opcje można wywołać nowe menu Ustawienia.

AutoMapa - Nowe Ustawienia
Nowy wygląd okna Ustawienia

Dzięki tej zmianie widać powiew świeżości w aplikacji, ale brakuje spójności. Cześć opcji zawiera stary wygląd okien, który bardzo gryzie się z nowym. W podobny sposób Microsoft wprowadza zmiany w Windows 10, co odbiło się wieloma negatywnymi opiniami.

Numeracja posesji podczas nawigowania

Przydatną opcją jest możliwość włączenia numeracji posesji podczas nawigacji tak, aby była wyświetlona cały czas. Obecnie pojawia się dopiero podczas dojeżdżania do celu.

W celu włączenia wyświetlania numeracji posesji na stałe należy wejść w menu Opcje, następnie Ustawienia. W ustawieniach należy znaleźć opcję Widoczne elementy, a w niej Numeracja posesji.  Numeracja posesji domyślnie ustawiona jest na Brak, ale można zmienić na Zależna od prędkości lub Zawsze włączona, co umożliwi stałe wyświetlanie numerów budynków podczas nawigacji.

Nowy ekran początkowy

Ekran początkowy

Kolejna zmiana dotyczy nowego ekranu początkowego, który stał się czytelniejszy. Ekran startowy stracił siatkę geograficzną z tła, która wyróżniała do tej pory program, a przynajmniej mi kojarzy się z AutoMapą. Gdy się przyjrzymy, to możemy zauważyć również odświeżone logo.

AutoMapa - nowe logo
Nowy logotyp AutoMapy

Inne

W wersji 5.3.2 wprowadzono poprawki związane z obsługą funkcji lokalizacji, która nie działała poprawnie na niektórych urządzeniach. Dodano możliwość wyświetlenia pikietażu na dolnej belce oraz poprawiono stabilność programu. Wersja 5.3.3 różniła się od wersji 5.3.2 tym, że został poprawiony w niej błąd powodujący usuwanie punktów ulubionych. Wersja 5.3.4 nie posiadała zaktualizowanej listy zmian, ale widać było, że został w niej poprawiony stary sposób wpisywania adresu w trybie poziomym, tzn. pole do wyszukiwania nie powiększa się na cały ekran.

Wersja 5.3.6 w końcu otrzymała zaktualizowaną listę zmian, która podana jest poniżej, choć z tego co widzę nie jest pełna. Zauważyłem w tej wersji, że gdy klikniemy ikonę POI w trybie nawigacji, to pojawi się opis tego punktu. Duży plus, ponieważ szybciej możemy zobaczyć informacje o POI i w razie potrzeby z nich skorzystać, np. klikając numer telefonu. Wcześniej należało przesunąć mapę, aby przejść do trybu przeglądania mapy i dopiero wtedy kliknąć ikonę POI, co było uciążliwe.

Zmiany:

  • możliwość włączenia panelu pilota dla programu bez ważnej licencji
  • poprawa czytelności panelu pilota w trybie nocnym
  • poprawione działanie mechanizmu wyznaczania objazdu
  • dostosowanie palety kolorystycznej AutoMapy do kolorów systemowych w urządzeniu
  • poprawiona obsługa licencji operatorskich.
  • możliwość wyświetlenia opisu POI podczas nawigacji

Wymagania systemu Android:

  • Od 4.0.1.3

Aktualizacja:

  • 2019-01-22

Kompilacja:

  • 5.3.6.2155

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się w wpisie Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.3.4!. Natomiast z listą starczych wersji można zapoznać się w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Wersję tę można pobrać z Google Play oraz ze strony www.AutoMapa.pl.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.