Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak otworzyć wcześniej zapisane zmiany ostrzegania o POI w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak otworzyć wcześniej zapisane zmiany ostrzegania o POI w AutoMapie dla Windows?

W AutoMapie dla systemu Windows można zapisać do pliku zmiany, które zostały przez nas naniesione w ustawieniach ostrzegania o punktach użyteczności publicznej. Sposób utworzenia takiego pliku opisany jest we wpisie Jak zapisać zmiany ostrzegania o POI w AutoMapie dla Windows?. Jeżeli plik można zapisać, to również można go otworzyć, co będzie opisane w poniższym wpisie.

Opcja otworzenia wcześniej zapisanego pliku z ustawieniami ostrzegania dostępna jest po wybraniu Menu, następnie POI, Ostrzeganie, kliknięciu przycisku Otwórz Przycisk - Otwórz i z listy dostępnych opcji wybraniu Otwórz.

Okno - Ostrzeganie: Otwórz
Okno – Ostrzeganie: Otwórz

Po wejściu do opcji Otwórz pojawi się okno, jak na powyższym zrzucie, które wyświetla eksplorator plików. W nagłówku tego okna znajduje się informacja, w jakim formacie może zostać otwarty plik (Otwórz (.war)).

Pod nagłówkiem umieszczone jest pole Plik:, gdzie można zobaczyć bieżącą lokalizację, czyli katalog, w którym się znajdujemy (w tym przypadku jest to D:\Dokumenty\).

Pod polem Plik: znajduje się przeglądarka plików, za pomocą której można przeglądać katalogi w celu znalezienia takiego, który zawiera wcześniej zapisany plik z ustawieniami ostrzegania. W AutoMapie w wersji na komputer z lewej strony eksploratora plików umieszczona jest lista dostępnych dysków. Po wybraniu interesującego nas dysku możemy przeglądać jego zawartość, która pojawią się w kolumnie obok. W tej kolumnie wyświetlone są podkatalogi, które dostępne są w katalogu wskazanym w polu Plik:.

Jeżeli korzystamy z AutoMapy na urządzeniach z systemem Windows CE lub Windows Mobile to nie mamy kolumny z listą dysków, a zamiast nich w głównym katalogu mamy podział na pamięć wewnętrzną i kartę pamięci. Pamięć wewnętrzna może być oznaczona jako katalog o nazwach ResidentFlash, MyFlashDisk, a karta pamięci SDMMC, czy Storage Card. Nazwa tych katalogów zależy od producenta urządzenia. Na samej górze kolumny z listą katalogów dostępny jest przycisk Do góry Przycisk - Do góry, który umożliwia przejście do katalogu wyżej.

Na dolnej belce znajduje się przycisk Katalog wyżej Przycisk - katalog wyżej, który podobnie do przycisku Do góry służy do przejścia do nadrzędnego katalogu.

Po znalezieniu interesującego nas pliku *.war możemy go otworzyć, klikając odpowiednią pozycję, co spowoduje wczytanie tego pliku. Od tej pory nanoszone zmiany w ustawieniach ostrzegania będą zapisywane do tego pliku.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.