Strona główna > Programy > AutoMapa > [Informacja prasowa] Potęga polskich map. AutoMapa podsumowuje 2014 rok na polskich drogach!
Kategorie
AutoMapa

[Informacja prasowa] Potęga polskich map. AutoMapa podsumowuje 2014 rok na polskich drogach!

Rok 2014 to był dobry, ale ciężki rok dla polskich kierowców. Oddane do użytku nowe odcinki autostrad i dróg szybkiego ruchu znacznie upłynniły ruch na krajowych drogach. Był to również rok wielkich zmian w mapach i ruchu drogowym.

AutoMapa - Okładka jakość roku
AutoMapa – Okładka jakość roku

W ciągu ubiegłego roku, mapy Polski wzbogaciły się o ponad 23 tysiące kilometrów dróg, z czego niemal połowa to drogi gruntowe. Do użytku oddano wiele kluczowych odcinków tras ekspresowych i autostrad, takich jak odcinek A1 Włocławek – Kowal oraz Świerklany – Mszana, A4 Tarnów – Dębica, fragmenty trasy S-8 Łask – Róża – Rzgów oraz Wieluń – Sieradz – Łask czy blisko 38 kilometrowy odcinek S3 Gorzów – Międzyrzecz. Co ciekawe, w ubiegłym roku na polskich drogach pojawiły się aż 424 nowe ronda. Średnio kierowcy dostawali więc do użytku ponad 1 rondo dziennie. Wszystkie trasy i nowe odcinki dróg otwierane były w czasie rzeczywistym w AutoMapie i serwisie Targeo.pl w chwili oddania ich do użytku.

W kategorii adresów punktowych przypisanych do konkretnych budynków AutoMapa od lat jest niedoścignionym wzorem dla innych nawigacji A mimo tego rok 2014 zakończył się ponad 94% wzrostem! Użytkownicy AutoMapy uzyskali dostęp do ponad 3.2 miliona nowych adresów punktowych. Obecnie niemal 6,7 mln budynków posiada dokładne punkty adresowe.

O ponad 480% wzrosła liczba miejscowości z adresami punktowymi. Obecnie nawet małe miejscowości i tereny wiejskie posiadają w AutoMapie dokładną bazę adresową.

Od lat wizytówką AutoMapy są trójwymiarowe wizualizacje budynków i obiektów użyteczności publicznej. W 2014 roku w mapach dostarczonych przez Geosystems pojawiło się ponad 87 tysięcy nowych obiektów opracowanych w technologii 3D.

Aktywni użytkownicy AutoMapy są od lat największym potencjałem społecznościowym najpopularniejszej polskiej aplikacji nawigacyjnej. Potencjałem prawdziwym, mierzony rzeczywistym zaangażowaniem w rozwój produktu. Wymagający poświęcenia czasu i wiedzy. Dlatego jest on szczególnie cenny. W całym ubiegłym roku użytkownicy AutoMapy i serwisu Miplo zgłosili ponad 53 tysiące nowych Użytecznych Punktów. Blisko 11 tysięcy razy przekazywano informacje o nowych danych mapowych, a niemal 14 tysięcy razy szczegółowe wiadomości o zdarzeniach drogowych takich jak remonty, zwężenia, zmiany organizacji ruchu itp. Opracowano także 49 nowych kategorii Użytecznych Punktów.

Co 40 sekund wysyłano informację o lokalizacji pojazdu w systemie MiploLoc. Co 8 minut zgłaszano nowy Użyteczny Punkt, a co 6 minut wykonywano synchronizację Użytecznych Punktów z serwisem Miplo.

Przez ponad 12 lat działania, AutoMapa i jej producenci otrzymali dziesiątki prestiżowych nagród zdobywając m.in. dwukrotnie tytuł Superbrands przeznaczony dla najcenniejszych marek, oraz Superbrands Created In Poland dla najsilniejszych rodzimych marek, sześciokrotnie odebrali Złoty Laur Konsumenta, prestiżowe godła Grand Prix Klienta oraz Top Marka, sześciokrotnie zdobyli złotą statuetkę Wirtualnego Telefonu, tytuł Nawigacji Dekady, czterokrotnie nagrodę Jakość Roku, nagrodę Lokalizator Roku oraz Certyfikaty Wiarygodności Biznesowej przyznawane przez najstarszą wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet. AutoMapa jest od wielu lat jest najczęściej nagradzanym programem do nawigacji satelitarnej.

(Źródło: www.AutoMapa.pl)

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.