Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak przywrócić ustawienia fabryczne w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w AutoMapie dla Windows?

Może się zdarzyć, że pozmienialiśmy coś w ustawieniach AutoMapy, nie wiemy co i przez to program nie działa poprawnie. Zdarza się również, że jakiś plik ustawień został uszkodzony, przez co korzystanie z AutoMapy jest utrudnione, np. pojawiają się jakieś komunikaty z błędami. Albo po prostu chcemy powrócić ustawienia domyślne, nie przywracając ich ręcznie. Dobrze jest wtedy przywrócić ustawienia fabryczne programu.

W AutoMapie dla systemu Windows dostępne są dwa sposoby na przywrócenie ustawień domyślnych. Pierwszy sposób to przywrócenie ustawień fabrycznych z wnętrza programu, a drugi to skasowanie odpowiednich folderów, które znajdują się w miejscu instalacji AutoMapy.

Łatwiejszy jest pierwszy sposób, który polega na wejściu w Menu, następnie Ustawienia, wybraniu Ogólne i kliknięciu Przywróć ustawienia fabryczne.

Po kliknięciu przycisku Przywróć ustawienia fabryczne pojawi się okno z pytaniem:

Czy na pewno chcesz przywrócić ustawienia fabryczne?

które należy zatwierdzić, aby ustawienia zostały przywrócone.

Okno - pytanie o przywrócenie ustawień fabrycznych
Okno – pytanie o przywrócenie ustawień fabrycznych

Po przywróceniu ustawień fabrycznych program nie uruchomi się ponownie, ale pojawi się okno z pytaniem o włączenie usługi LiveDrive!.

Drugi sposób dokładniej resetuje ustawienia AutoMapy oraz dane, które zostały wprowadzone (POI, blokady, itd.), ale jest trochę trudniejszym procesem do realizacji. Żeby go wykonać, należy wejść do lokalizacji, gdzie zainstalowana jest AutoMapa.

Jeżeli program zainstalowany jest na karcie pamięci to najlepiej włożyć kartę pamięci do czytnika i na komputerze wejść w Mój komputer (w przypadku Windows XP) lub Komputer (w przypadku Windows Vista, 7 i 8). Następnie należy wybrać dysk odpowiadający tej karcie, np. Dysk wymienny (F:).

W przypadku, kiedy program zainstalowany jest w pamięci urządzenia, to o ile urządzenie ma taką możliwość najlepiej w jego ustawieniach wybrać tryb połączenia z komputerem jako USB lub pamięć masowa i połączyć je z komputerem za pomocą kabla USB. Wtedy będzie widoczne tak, jak czytnik kart, więc do katalogów AutoMapy będzie można wejść w analogiczny sposób, co zostało opisane w poprzednim akapicie.

Jeżeli urządzenie nie ma możliwości przełączenia w tryb pamięci masowej, to powinno synchronizować się z komputerem za pomocą programu ActiveSync (w przypadku Windows XP) lub Centrum synchronizacji (w przypadku Windows Vista, 7 i 8). ActiveSync można pobrać ze strony firmy Microsoft, natomiast Centrum synchronizacji wbudowane jest w system. Po podłączeniu urządzenia z komputerem, za pomocą kabla USB, powinien włączyć się odpowiedni program do synchronizacji, gdzie po jej zatwierdzeniu i wejściu w Mój komputer lub Komputer urządzenie będzie widoczne jako Urządzenie przenośne.

Po wejściu do nośnika, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, należy wejść do katalogu AutoMapa EU i z niego usunąć trzy foldery:

  • Data Files
  • Profiles
  • Settings Files

Katalogi można usunąć, np. klikając prawym klawiszem myszki na dany katalog i z menu kontekstowego wybierając Usuń.

Usunięcie tych folderów spowoduje pełne przywrócenie ustawień fabrycznych. AutoMapa podczas włączania będzie się zachowywała tak, jak przy pierwszym uruchomieniu po czystej instalacji, czyli będą okna ze wstępną konfiguracją programu. Po uruchomieniu zostaną od nowa utworzone katalogi Data Files, Profiles oraz Settings Files, do których będą zapisywane nowe ustawienia i dane.

Przed wykonaniem przywracania ustawień fabrycznych oczywiście można stworzyć kopię zapasową swoich punktów ulubionych, POI, czy blokad, aby później można było je przywrócić.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 3.5]

W odpowiedzi na “Jak przywrócić ustawienia fabryczne w AutoMapie dla Windows?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.