Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak w AutoMapie dla Windows otworzyć plik z punktami ulubionymi?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak w AutoMapie dla Windows otworzyć plik z punktami ulubionymi?

W AutoMapie dla systemu Windows można zapisywać do oddzielnego pliku swoje punkty Ulubione. Sposób na utworzenie takiego pliku znajduje się we wpisie Jak w AutoMapie dla Windows zapisać punkty Ulubione?. Natomiast jeżeli dostępna jest opcja zapisu pliku z punktami ulubionymi to i potrzebna jest możliwość otworzenia takiego pliku. O tym, jak otworzyć plik z punktami ulubionymi, który został wcześniej utworzony, będzie poniższy wpis.

Opcja otworzenia wcześniej zapisanego pliku z punktami ulubionymi dostępna jest po wejściu w Menu, następnie POI, Ulubione, kliknięciu przycisku Otwórz Przycisk - Otwórz, który znajduje się na dolnej belce i z listy dostępnych opcji wybraniu Otwórz.

Okno - Otwórz ulubione
Okno – Otwórz ulubione

Po wejściu do opcji Otwórz pojawi się okno, jak na powyższym zrzucie, które wyświetla eksplorator plików. W nagłówku tego okna znajduje się informacja w jakim formacie może zostać otwarty plik (Otwórz (.fav)).

Pod nagłówkiem umieszczone jest pole Plik:, gdzie można zobaczyć bieżącą lokalizację, czyli katalog w którym aktualnie się znajdujemy (w tym przypadku jest to D:\Dokumenty\).

Pod polem Plik: znajduje się przeglądarka plików, za pomocą której można przeglądać katalogi w celu znalezienia takiego, który zawiera wcześniej zapisany plik z punktami ulubionymi. W AutoMapie w wersji na komputer z lewej strony eksploratora plików umieszczona jest lista dostępnych dysków. Po wybraniu interesującego nas dysku możemy przeglądać jego zawartość, która pojawią się w kolumnie obok. W tej kolumnie wyświetlone są podkatalogi, które dostępne są w katalogu wskazanym w polu Plik:.

Jeżeli korzystamy z AutoMapy na urządzeniach z systemem Windows CE lub Windows Mobile to nie mamy kolumny z listą dysków, a zamiast nich w głównym katalogu mamy podział na pamięć wewnętrzną i kartę pamięci. Pamięć wewnętrzna może być oznaczona jako katalog o nazwach ResidentFlash, MyFlashDisk, a karta pamięci SDMMC, czy Storage Card. Nazwa tych katalogów zależy od producenta urządzenia. Na samej górze kolumny z listą katalogów dostępny jest przycisk Do góry Przycisk - Do góry, który umożliwia przejście do katalogu wyżej.

Na dolnej belce znajduje się przycisk Katalog wyżej Przycisk - katalog wyżej, który podobnie do przycisku Do góry służy do przejścia do nadrzędnego katalogu.

Po znalezieniu interesującego nas pliku *.fav możemy go otworzyć, klikając odpowiednią pozycję, co spowoduje wczytanie tego pliku. Od tej pory nowo dodane punkty Ulubione będą zapisywane w tym pliku.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.