Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak wyłączyć dźwięki kliknięć w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak wyłączyć dźwięki kliknięć w AutoMapie dla Windows?

W AutoMapie dla systemu Windows klikając dowolny przycisk z głośników wydobywane są dźwięki kliknięć. Jest to przydatna opcja, ponieważ wiemy, że zaraz nastąpi jakaś czynność, np. wejście do menu, zmiana trybu widoku mapy (2D <-> 3D), czy też włączenie nawigowania.

Wiele urządzenia posiada wbudowaną opcję odtwarzania dźwięków po kliknięciu ekranu, gdzie często w ustawieniach można ją wyłączyć. Niektóre z takich urządzeń po uruchomieniu zewnętrznej aplikacji nie wyłączają systemowego dźwięku klikania, więc w AutoMapie po kliknięciu dowolnego przycisku słychać podwójne kliknięcie, co nie przyjemne podczas korzystania z nawigacji. W takich urządzeniach, które mają taki problem, w AutoMapie domyślnie wyłączona jest opcja Dźwięki kliknięć, więc po kliknięciu ekranu odtwarzany jest tylko dźwięk systemowy.

Innym problemem związanym z dźwiękami kliknięć jest to, że zdarzają się urządzenia, które po kliknięciu w ekran przerywają już odtwarzany komunikat.

Dźwięki kliknięć można samemu wyłączyć poprzez odznaczenie tej opcji w Menu, dalej Ustawienia i Dźwięki. W tym samym miejscu można tę opcję włączyć. Dodatkowo można ją wyłączyć poprzez edytowanie pliku voice.settings, który znajduje się w katalogu AutoMape EU\Profiles\[używany profil]\Settings Files. Plik można edytować za pomocą systemowego Notatnika, albo np. darmowego Notepad++. W nim należy ustawić odpowiednią wartość dla wpisu VoicePlayBeep2=. I tak:

  • VoicePlayBeep2=1 oznacza, że opcja Dźwięki kliknięć jest włączona;
  • VoicePlayBeep2=0 oznacza, że opcja Dźwięki kliknięć jest wyłączona.

Jak widać prostszym sposobem wyłączenia dźwięków kliknięć, jest  skorzystanie z interfejsu AutoMapy.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.