Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Menu Blokady w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Menu Blokady w AutoMapie dla systemu iOS

W AutoMapie dla systemu iOS można blokować wybrane odcinki dróg, ale również odblokowywać te, które zostały już zablokowane. Jeżeli chcemy podejrzeć parametry dodanych blokad, czy też skasować odblokowane odcinki, to możemy to zrobić podczas przeglądania mapy, ale przy dużej ich liczbie będzie to utrudnione. Dlatego też lepiej jest skorzystać z menu Blokady, gdzie znajduje się lista blokad i odblokowanych odcinków.

Menu Blokady dostępne jest po wejściu w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia i Opcje Przycisk Opcje. Po wybraniu pozycji Blokady pojawi się lista dodanych przez nas blokad i odcinków, które odblokowaliśmy.

Menu Blokady
Menu Blokady

Przed listą blokad znajduje się wyszukiwarka, która umożliwia wyszukiwanie interesujących nas blokad. Jest ona przydatna w przypadku, gdy takich odcinków dużo dodaliśmy. Jeszcze bardziej by ułatwiła pracę, gdyby można była nadawać własne nazwy na założone i zdjęte blokady.

Poniżej wyszukiwarki znajduje się lista blokad i odblokowanych odcinków. Blokady od odblokowań można rozpoznać po ikonie, która znajduje się przy danej pozycji. Blokady mają kolorowe ikony, natomiast odblokowania szare. Dodatkowo rozróżnione są na to, czy są bezterminowe, czyli nie mają ustawionego czasu trwania, czy terminowe. Kształt ikon bezterminowych jest taki, jak znaku B1, natomiast terminowe dodatkowo zawierają kreski pokazujące zegar. W związku z tym dostępne są takie ikony, jak:

  • Ikona bezterminowej blokady bezterminowa blokada
  • Ikona terminowej blokady terminowa blokada
  • Ikona bezterminowego odblokowania bezterminowe odblokowanie
  • Ikona terminowego odblokowania terminowe odblokowanie

Gdy klikniemy interesującą nas pozycję, to pojawi się menu kontekstowe z takimi opcjami, jak:

  • Pokaż na mapie
  • Parametry blokady
  • Skasuj
  • Anuluj
Menu kontekstowe dla pozycji z menu Blokady
Menu kontekstowe dla pozycji z menu Blokady

Opcja Pokaż na mapie, umożliwia pokazanie na mapie wybranego odcinka drogi, który został zablokowany lub odblokowany, w zależności od typu.

Przy pomocy opcji Parametry blokady możemy zobaczyć czas trwania blokady lub odblokowania. Po wybraniu tej opcji można również zmienić termin obowiązywania.

Opcja Skasuj, umożliwia usunięcie wybranej pozycji. Można to zrobić z poziomu mapy, ale ten sposób jest zdecydowanie wygodniejszy.

Po wybraniu Anuluj to kontekstowe menu zniknie i wrócimy do przeglądania listy blokad.

W menu Blokady brakuje mi dwóch opcji. Pierwszą z nich jest możliwość zaznaczenia wszystkich pozycji, np. żeby za jednym razem usunąć wszystko. Drugą jest możliwość wysłania zgromadzonych pozycji na dysk, np. Dropbox, co jest możliwe w przypadku tras. Wysyłanie do zewnętrznego dysku jest przydatne w przypadku chęci zrobienia kopii bezpieczeństwa, czy przeniesienia danych na inne urządzenie.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.