Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Menu proste i rozszerzone w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Menu proste i rozszerzone w AutoMapie dla Windows

AutoMapa dla systemu Windows posiada podział dostępnych funkcji na Menu proste i rozszerzone menu. Pierwszy tryb, jak sama nazwa wskazuje, zawiera tylko podstawowe funkcje programu, dlatego ustawiona jest domyślnie. Tych podstawowych funkcji jest i tak bardzo dużo.

W celu korzystania z rozszerzonych funkcji programu można wyłączyć Menu proste. Aby to zrobić, należy wybrać Menu, klikając strzałkę w prawo przejść na drugą stronę i kliknąć Menu proste. Jeżeli w lewym, górnym rogu przestanie świecić się lampka, to znaczy, że Menu proste zostało wyłączone i można korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Włączone i wyłączone Menu proste
Włączone i wyłączone Menu proste

Ze względu na to, że nie wszystkie urządzenia mają, np. możliwość połączenia z telefonem za pomocą Bluetooth, czy też dostępu do Internetu to nie będą dostępne na nich wszystkie opcje. Dla pierwszego typu urządzeń (bez BT) nie będzie dostępna funkcja telefonu, natomiast dla drugiego technologia omijania korków – LiveDrive! oraz synchronizacja POI z Miplo, czy też wczytywanie tras ze swojego profilu z serwisu Targeo. Urządzenia, które nie posiadają modułu Bluetooth, a mają wbudowany moduł telefonu mogą korzystać z LiveDrive!, synchronizacji POI oraz wczytywania tras on-line z Targeo.

Lista funkcji dostępnych w trybie Menu proste.

Lista funkcji dostępnych w rozszerzonym menu.

Jak widać w powyższych listach funkcji, Menu proste zawiera bardzo dużo opcji, gdzie wiele z nich tak naprawdę nie jest potrzebna do podstawowych operacji w programie. Dlatego dobrze by było, aby w trybie Menu proste były tylko najczęściej używane funkcje, a w menu rozszerzonym wszystkie dostępne, ewentualnie można zlikwidować podział na menu uproszczone i rozszerzone.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 4.3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.