Strona główna > Systemy operacyjne > Windows Phone > Opcja Filtr połączeń+SMS w Windows Phone 8.1
Kategorie
Windows Phone

Opcja Filtr połączeń+SMS w Windows Phone 8.1

W Windows Phone 8.1 przydatną aplikacją jest Filtr połączeń+SMS. Aplikacja służy do zarządzania zablokowanymi numerami, czyli takimi, z których nie chcemy otrzymywać wiadomości tekstowych, czy połączeń telefonicznych. Można w niej podejrzeć wysyłane wiadomości, czy sprawdzić próby połączenia z zablokowanego numeru.

Opcja Filtr połączeń+SMS dostępna jest po wejściu do systemowych Ustawień i znajduje się na dole listy. W przypadku, gdy jeszcze z niej nie korzystaliśmy, to pojawi się okno Witamy, gdzie należy zapoznać się z zamieszoną informacją i Warunkami świadczenia usług firmy Microsoft Mobile oraz Zasadami ochrony prywatności Microsoft Mobile. W skrócie chodzi o to, że firma Microsoft będzie skanowała przesyłane wiadomości. Niektórzy pewnie pomyślą, że Microsoft dzięki temu będzie czytał nasze wiadomości. Tylko po co by miał to robić? Tu bardziej chodzi o filtrowanie wiadomości, czyli przechwytywanie tych z zablokowanego numeru i oznaczaniu jej jako „niechciana”. Natomiast, gdy wcześniej zaakceptowaliśmy te warunki, to od razu pojawi się okno zarządzania.

Filtr połączeń+SMS - Okno Witamy
Filtr połączeń+SMS – Okno Witamy

W opcji Filtr połączeń+SMS pierwszą dostępną pozycją jest Blokowanie połączeń i wiadomości, którą można włączyć lub wyłączyć. W związku z tym możemy doprowadzić do takiej sytuacji, że gdy dodaliśmy wiele numerów do listy zablokowanych, to po wyłączeniu tej opcji, będziemy otrzymywali wiadomości i połączenia telefoniczne z zablokowanych numerów.

Filtr połączeń+SMS
Filtr połączeń+SMS

Poniżej opcji Blokowanie połączeń i wiadomości znajduje się opcja zablokowane numery. Po wejściu do tej opcji pojawi się lista zablokowanych numerów telefonów. W tym oknie, poza możliwością podejrzenia zablokowanych numerów, można również odblokować wybrane, co zostało opisane we wpisie Jak w Windows Phone 8.1 odblokować zablokowany wcześniej numer telefonu?.

Zablokowane numery w Filtr połączeń+SMS
Zablokowane numery w Filtr połączeń+SMS

Kolejną opcją w opcji Filtr połączeń+SMS jest Zablokowane połączenia, pod którą znajduje się liczba zablokowanych połączeń. Po wejściu do tej opcji można zobaczyć informacje o przychodzących połączeniach z zablokowanych numerów. Na dolnej belce tego okna znajduje się przycisk Przypnij Przycisk Przypnij, który umożliwia utworzenia kafelka do szybkiego uruchomienia opcji Zablokowane połączenia. Natomiast, gdy kliknie się trzy kropki Przycisk Rozwiń, to pojawi się opcja usuń wszystkie, która umożliwia skasowanie wszystkich wpisów.

Zablokowane połączenia w Filtr połączeń+SMS
Zablokowane połączenia w Filtr połączeń+SMS

Pod opcją Zablokowane połączenia znajduje się opcja Zablokowane wiadomości SMS. W podpisie tej opcji znajduje się liczba otrzymanych wiadomości z zablokowanych numerów. Po wejściu do opcji Zablokowane wiadomości SMS pojawi się lista wiadomości, gdzie będzie możliwe przeczytanie ich treści. W tym oknie zablokowane wiadomości podzielone są na wątki, jak to jest zrobione w podstawowej aplikacji do zarządzania SMS-ami – Wiadomości. Na dolnej belce tego okna znajduje się przycisk Przypnij Przycisk Przypnij, który umożliwia utworzenia kafelka do szybkiego uruchomienia opcji Zablokowane wiadomości SMS. Natomiast, gdy kliknie się trzy kropki Przycisk Rozwiń to pojawi się opcja usuń wszystkie wątki, która umożliwia skasowanie wszystkich wpisów.

Zablokowane wiadomości SMS w Filtr połączeń+SMS
Zablokowane wiadomości SMS w Filtr połączeń+SMS

Ostatnią opcją w oknie Filtr połączeń+SMS jest zaawansowane. Pierwszą opcją, jaką można tu skonfigurować, jest Blokuj nieznane numery. Opcja domyślnie jest wyłączona, ale po włączeniu będą blokowane wszystkie połączenia i wiadomości z nieznanych numerów.

Menu Zaawansowane w Filtr połączeń+SMS
Menu Zaawansowane w Filtr połączeń+SMS

Poniżej jest opcja Kafelek Live Tile aplikacji, który domyślnie jest wyłączony, a po włączeniu na kafelki dodanym do ekranu startowego umożliwia wyświetlanie liczbę zablokowanych połączeń telefoniczny i wiadomości tekstowych.

Ostatnią pozycją jest Powiadomienia, która tak, jak pozostałe, również domyślnie jest wyłączona. Po włączeniu tej opcji będą wyświetlane powiadomienia o zablokowanych połączeniach oraz wiadomościach tekstowych.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.