Strona główna > Systemy operacyjne > Windows Phone > Jak w Windows Phone 8.1 zablokować niechciany kontakt?
Kategorie
Windows Phone

Jak w Windows Phone 8.1 zablokować niechciany kontakt?

Co zrobić, gdy co jakiś czas dzwoni do nas np. telemarketer z ofertą garnków, mimo że informowaliśmy o tym, że nie chcemy, aby się z nami kontaktował? Oczywiście można zgłosić sprawę na Policji jako nękanie, ale nie wiadomo, czy Policja zajmie się taką „drobnostką”. Dlatego innym rozwiązaniem jest zablokowanie numeru telefonu, aby z danego numeru nikt do nas się nie dodzwonił. O tym, jak zablokować niechciany kontakt w Windows Phone 8.1 dowiesz się, czytając ten wpis.

Opcja blokowania numerów dostępna jest po wejściu do historii połączeń. Tutaj po przytrzymaniu interesującego nas numeru telefonu lub kontaktu pojawi się menu kontekstowe, gdzie dostępna będzie opcja zablokuj numer…. W przypadku blokady kontaktu nie zostaną zablokowane wszystkie numery powiązane z tym kontaktem, tylko tez z historii połączeń. To, który jest dostępny, możemy zobaczyć na podstawie podpisu, gdzie może być wpis o rodzaju numeru, np. Domowy.

Menu kontekstowe w historii połączeń
Menu kontekstowe w historii połączeń

Po kliknięciu opcji zablokuj numer… uruchomi się aplikacja Filtr połączeń+SMS, która służy do zarządzania zablokowanymi numerami telefonów. Dzięki niej nie będziemy otrzymywali wiadomości od zablokowanych numerów, jak również te numery się do nas nie dodzwonią.

Gdy pierwszy raz będziemy korzystali z opcji blokowania numeru, to pojawi się okno Witamy, gdzie należy zapoznać się z zamieszoną informacją i Warunkami świadczenia usług firmy Microsoft Mobile oraz Zasadami ochrony prywatności Microsoft Mobile. W skrócie chodzi o to, że firma Microsoft będzie skanowała przesyłane wiadomości. Niektórzy pewnie pomyślą, że Microsoft dzięki temu będzie czytał nasze wiadomości. Tylko po co by miał to robić? Tu bardziej chodzi o filtrowanie wiadomości, czyli przechwytywanie tych z zablokowanego numeru i oznaczaniu jej jako „niechciana”.

Filtr połączeń+SMS - Okno Witamy
Filtr połączeń+SMS – Okno Witamy

Po zapoznaniu się z powyższą informacją, aby przejść dalej, należy kliknąć przycisk akceptuj. Pojawi się wtedy pytanie o treści:

Czy zablokować?

Dodaj ten numer do listy numerów zablokowanych.

[ok] [anuluj]

Dodanie numeru do listy numerów zablokowanych
Dodanie numeru do listy numerów zablokowanych

Ten komunikat pojawi się od razu, gdy już wcześniej zaakceptowaliśmy warunki z okna Witaj. W celu dodania kontaktu do listy zablokowanych numerów oczywiście należy kliknąć przycisk ok. Pojawi się wtedy okno historii połączeń z powiadomieniem o treści Zablokowano.

Powiadomienie o zablokowaniu numeru
Powiadomienie o zablokowaniu numeru

W przypadku, gdy jeszcze raz będziemy chcieli zablokować ten sam numer lub kontakt, to pojawi się komunikat o treści:

Zablokowano

Ten numer jest już blokowany.

[ok]

Informacja o zablokowanym numerze
Informacja o zablokowanym numerze

Do takiego przypadku może dojść, ponieważ po zablokowaniu numeru, w menu kontekstowym dla niego, nie zmienia się tekst zablokuj numer… np. na odblokuj numer…, tylko zostaje bez zmian. To powoduje wprowadzenie w błąd, a szkoda.

Blokowanie numerów przez systemową aplikację Filtr połączeń+SMS, to nie dosłowne blokowanie, a właśnie filtrowanie w taki sposób, żebyśmy nie byli świadomi, że z niechcianego numeru ktoś do nas dzwonił, czy wysyłał wiadomości. Informacje o próbie dodzwonienia się do nas z zablokowanego numeru, czy wysyłane wiadomości nadal można zobaczyć w telefonie. Aby to zrobić, należy wejść do opcji Filtr połączeń+SMS, która opisałem we wpisie Opcja Filtr połączeń+SMS w Windows Phone 8.1. W taki sposób można zablokować maksymalnie 1000 numerów.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 3.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.