Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Poziome etykiety ulic w AutoMapie dla systemu Windows Phone
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Poziome etykiety ulic w AutoMapie dla systemu Windows Phone

Poziome etykiety ulic w AutoMapie dla systemu Windows Phone jest domyślnie włączoną opcją, która w formie kolorowych, dynamicznie przesuwających się dymków, pokazuje nazwy najbliższych ulic. Te pływające dymki z etykietami nazw ulic wyświetlane są tylko podczas nawigowania w trybie 3D i pomagają przy lepszym orientowaniu się w terenie, przez który przejeżdżamy.

Poziome etykiety ulic
Poziome etykiety ulic

Jak widać na powyższym zrzucie, te pływające dymki dzielą się na trzy rodzaje, które odróżnia inny kolor wypełnienia, gdzie:

  • Żółta pozioma etykieta ulic kolor żółty oznacza dymek z nazwą ulicy, po której wyznaczona jest trasa, więc jeżeli droga, którą jedziemy, zmieni swoją nazwę, np. w Warszawie ul. Franciszka Hynka przechodzi w ul. Łopuszańską, to będziemy widzieli żółty dymek z nazwą pierwszej ul., a dalej tą, w którą wjedziemy;
  • Niebieska pozioma etykieta ulic kolor niebieski oznacza nazwy ul., które będziemy mijali;
  • Czerwona pozioma etykieta ulic kolor czerwony oznacza drogę, w którą nie możemy wjechać. Najczęściej pojawia się na większych skrzyżowaniach, pokazując drogę jednokierunkową, która skierowana jest w kierunku, w który mamy jechać, ale może również pokazywać łącznik pomiędzy pasami w przeciwny kierunku.

Poziome etykiety ulic oczywiście można wyłączyć. Aby to zrobić, należy wejść w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, dalej Interfejs, Widoczne elementy i odznaczyć tę opcję. Po wyłączeniu tej opcji nie będą wyświetlane podpowiedzi, ale będą widoczne nazwy ulic tak, jak podczas przeglądania mapy.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.