Strona główna > Programy > AutoCB > Testowa wersja programu AutoCB dostępna w wersji 2.0.0
Kategorie
AutoCB

Testowa wersja programu AutoCB dostępna w wersji 2.0.0

Niecałe dwa tygodnie po opublikowaniu wersji 1.1.12 program AutoCB został opublikowany w testowej wersji, oznaczonej numerem 2.0.0. Lista zmian nie została zaktualizowana w stosunku do wersji 1.1.12, ale czy to oznacza, że nic się nie zmieniło?

Pływający przycisk

Wersja 2.0.0 programu AutoCB otrzymała nowy pływający przycisk. Właściwie jest on rozbudowany o nowe opcje. Domyślnie po zminimalizowaniu programu wyświetla się znany już pływający przycisk z gruszką do nadawania komunikatów. Klikając przycisk sugerujący rozwinięcie, wyświetlą się nowe pozycje.

AutoCB 2.0.0 - Pływający przycisk
Pływający przycisk

Pierwszy przycisk służy do włączenia nowej funkcji, którą jest wykrywania znaków drogowych związanych z ograniczeniem prędkości. Drugi przycisk wyłącza i włącza odbiór i nadawanie komunikatów. Trzeci przycisk umożliwia przejście na listę dostępnych kanałów. Natomiast przy pomocy ostatniego przycisku możemy przejść do ustawień programu.

Wykrywanie znaków

Kliknięcie pierwszego przycisku spowoduje włączenie podglądu z kamery w celu wykrywania znaków związanych z ograniczeniem prędkości. Gdy zminimalizujemy pływający przycisk, to wyświetli się znak ograniczenia prędkości pobrany z serwera, o ile w danym miejscu AutoMapa posiada już ograniczenie. W przypadku, gdy najedziemy kamerą na znak drogowy z inną wartością, to ta wartość powinna zostać odczytana i zaktualizowana w tym miejscu.

AutoCB 2.0.0 - Wykryty znak ograniczenia prędkości
Wykryty znak ograniczenia prędkości

Opcja pewnie ma ułatwić aktualizację ograniczeń prędkości w programie nawigacyjnym AutoMapa. Jest to dosyć ciekawe rozwiązanie, które może przyczynić się do poprawienia bazy ograniczeń prędkości w AutoMapie. Z drugiej strony aplikacja może trafić w ręce osób, które w łatwy sposób bazę znaków mogą zasilić w błędne informacje. Wystarczy włączyć pozorowanie lokalizacji i skanować znaki ze zdjęć dostępnych w internecie.

Rejestrowanie obrazu

Drugą nowością jest możliwość rejestrowania obrazu z kamery, co oznacza, że program AutoCB może zastąpić wideorejestrator. Z tej funkcji można skorzystać, klikając przycisk z ograniczeniem prędkości. Wyświetli się wtedy okienko z podglądem z kamery, na którym można włączyć zapisywanie obrazu do pliku. Wystarczy kliknąć suwak przy opcji „REC OFF„.

AutoCB 2.0.0 - Wykrywanie znaków ograniczenia prędkości
Wykrywanie znaków ograniczenia prędkości

Plik z nagraniem z wideorejestratora AutoCB zapisany zostanie w pamięci wewnętrznej urządzenia, w katalogu „/Android/obb/pl.automapa.cb/Movies„. Szkoda, że nie jest zapisywany bezpośrednio w pamięci wewnętrznej w katalogu „Movies„. Łatwiejszy by był dostęp do niego.

Ustawienia wideorejestratora

Kolejną nowością w AutoCB 2.0.0 są ustawienia związane z wideorejestratorem. Po wejściu w „Ustawienia” programu, na dole pojawiła się nowa sekcja, opisana jako „Wideorejestrator„. W tej sekcji dostępne są takie pozycje, jak „Przeglądaj nagrania” i „Maksymalny czas nagrań„.

AutoCB 2.0.0 - Ustawienia wideorejestratora
Ustawienia wideorejestratora

Przy pomocy opcji „Przeglądaj nagrania” można zobaczyć listę zapisanych nagrań wideo. Kliknięcie interesującej nas pozycji spowoduje odtworzenie filmu przy pomocy odpowiedniej aplikacji lub wybranie takiego programu z listy.

AutoCB 2.0.0 - Przeglądaj nagrania
Opcja „Przeglądaj nagrania”

Dla opcji „Maksymalny czas nagrań” można ustawić czas, po jakim nagrywanie obrazu ma zostać zatrzymane. Domyślnie jest to 30 minut, ale dostępne są również inne wartości:

  • 10 minut (200 MB)
  • 15 minut (300 MB)
  • 20 minut (400 MB)
  • 25 minut (500 MB)
  • 30 minut (600 MB)
  • 45 minut (900 MB)
  • 60 minut (1,2 GB)

Zmiany:

  • Poprawki stabilności
  • Poprawki dla urządzeń Xiaomi

Aktualizacja:

2020-11-10

Kompilacja:

2.0.0.3451

Informacje na temat poprzedniej wersji dostępne są w artykule „Aplikacja AutoCB została opublikowana w wersji 1.1.12!„. Natomiast z innymi opublikowanymi wersjami można zapoznać się w artykule „Lista wydań programu AutoCB dla systemu Android„.

AutoCB można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.