Strona główna > Z dala od klawiatury > Podróże > Spacer po Ścieżce Przyrodniczej w Pomiechówku
Kategorie
Podróże

Spacer po Ścieżce Przyrodniczej w Pomiechówku

W jedną z ostatnich niedziel lata 2020 roku wraz z żoną wybraliśmy się na spływ kajakowy do Pomiechówka, co opisałem we wpisie „Spływ Wkrą z Borkowa do Pomiechówka„. Ten spływ zakończył się po południu, więc mieliśmy jeszcze trochę czasu na spacer po Ścieżce Przyrodniczej w parku Dolina Wkry.

Ścieżka Przyrodnicza w Pomiechówku znajduje się po północnej stronie Wkry. Z wypożyczalni kajaków ANMAR wystarczyło tylko przejść przez rzekę, aby się tam znaleźć. Podwinęliśmy więc spodenki i przeszliśmy przez Wkrę. Nie chciało nam się iść przez most.

Kilka minut później weszliśmy na Ścieżkę Przyrodniczą, która jak to bywa w niedzielne popołudnia, cieszyła się sporym zainteresowaniem spacerowiczów. Nie ma, co się dziwić, ponieważ jest świetnym na spędzanie wolnego czasu.

Atrakcje na ścieżce

Idąc wzdłuż ścieżki, można spotkać sześć wiat edukacyjnych, które podzielone są tematycznie. Pomiędzy wiatami można zobaczyć czaple, łabędzie, czy ogromną ważkę wykonane z tworzywa sztucznego, ale również zwierzęta wykonane z wikliny. Znajdują się tu również takie atrakcje jak tunele dla dzieci, obrotowa huśtawka, drewniany pająk do wspinania, czy jaszczurki na sprężynach do bujania się na nich.

Ciekawie wygląda pole z ogromnymi, różnokolorowymi motylami wykonanymi z tworzywa. Natomiast zdecydowanie większe wrażenie robi pobliskie pole ze zwierzętami, wykonanymi z wikliny. Można tu zobaczyć sarny, króliki, jelenie, łosie, dziki, lisy, a nawet ogromnego pająka. Świetnie to wygląda.

Jednak chyba największą furorę w parku Dolina Wkry, robi wieża widokowa oraz trasa w koronach drzew, która poświęcona jest ptakom. O ile wstęp na Ścieżkę Przyrodniczą jest bezpłatny, to za wejście na wieżę i przejście trasy w koronach drzew należy wnieść opłatę. Cena za bilet na wieżę wynosi 4,00 zł. Podobnie jest z trasą w koronach drzew. Natomiast, gdy chcemy skorzystać z obu atrakcji, to płacimy zaledwie 6,00 zł. Opłata nie jest duża, ale my postanowiliśmy skorzystać z tych atrakcji następnym razem.

Gastronomia

Spacer po dosyć rozległym parku może spowodować, że będziemy chcieli chwilę odpocząć. Można to zrobić, siadając na trawie, czy piasku, ale również usiąść na ławkach, które przypominają rozpołowione kanu. Niezły pomysł, który nawiązuje do tutejszych spływów kajakowych.

Osoby, które zgłodnieją, mogą skorzystać z pobliskiej gastronomi. Znajdują się tu budy z jedzeniem, ale niedaleko jest również pizzeria, czy restauracja. W razie potrzeby można opłacić zorganizowanie ogniska na terenie parku, co jest ciekawą alternatywą.

Warto?

Czy warto wybrać się do parku Dolina Wkry w Pomiechówku i przejść po Ścieżce Przyrodniczej? Oczywiście! Jest to świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu. W szczególności warto tu podjechać z pociechami, które będą mogły się tu wyszaleć, nie tylko korzystając z atrakcji dostępnych na Ścieżce Przyrodniczej, ale również w pobliskim parku linowym. Polecam!

Galeria

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.