Strona główna > Programy > AutoMapa > Zaktualizowana baza fotoradarów w Holandii w AutoMapie
Kategorie
AutoMapa

Zaktualizowana baza fotoradarów w Holandii w AutoMapie

Podczas korzystania z programu nawigacyjnego oczekujemy nie tylko bezproblemowego dotarcia do celu, ale również rozbudowanej bazy punktów użyteczności publicznej (POI), w tym fotoradarów, o których odpowiednio wcześniej zostaniemy ostrzeżeni. Mimo wprowadzenia kilka lat temu funkcji AutoRadar w AutoMapie, użytkownicy bardzo rzadko korzystają z tego narzędzia w celu aktualizacji fotoradarów. Niestety. W związku z tym postanowiłem zaktualizować bazę fotoradarów, zaczynając od Holandii.

fotoradar, holandia,radar,radary,holandii,fotoradary
Fotoradary w Holandii przed aktualizacją

Bazę fotoradarów zaktualizowałem przy pomocy serwisu Miplo.pl, który służy przede wszystkim do aktualizowania punktów użyteczności publicznej w AutoMapie. Wyjątkiem są punkty dostarczane w mapie Europy przez Here. Punktów z Here nie ma na Miplo i nie można ich aktualizować przez ten serwis.

Dlaczego zacząłem aktualizację fotoradarów od Holandii?

Powód jest bardzo prosty. Dla tego kraju dostępne są w miarę aktualne (sprzed kilku miesięcy) zdjęcia satelitarne i Street View. W związku z tym jest mało prawdopodobne, że przez ten czas coś się zmieniło. Jeżeli coś się zmieniło, to proszę o sygnał, poprawię.

Aktualne zdjęcia Street View to nie wszystko. Przeglądanie każdej drogi zajęłoby sporo czasu. Z pomocą przyszedł serwis Fotoradary.pl, który zawiera dużą bazę radarów, choć niestety od dawna nieaktualizowaną, ale i tak lepszą od tej w AutoMapie.

Moja aktualizacja polegała na sprawdzaniu na mapie satelitarnej i Street View, czy nadal istnieje obiekt dostępny w serwisach Miplo.pl i Fotoradary.pl. Jeżeli nie istniał, to go usuwałem, jeżeli istniał, to poprawiałem lokalizację, ustawiając punkt w pozycji GPS skopiowanej z mapy satelitarnej. W przypadku braku fotoradaru w serwisie Miplo, ale dostępności w Fotoradary.pl i maps.google.com, dodawałem nowy obiekt na Miplo.

W taki sposób dodałem w Holandii ponad 700 nowych fotoradarów. Większość z nich to fotoradary robiące zdjęcia po przejechaniu skrzyżowania na czerwonym świetle. Nie liczyłem, ile punktów zaktualizowałem i usunąłem. Trochę pracy na to poświęciłem, ale myślę, że było warto. Z aktualnej bazy skorzystam nie tylko ja, ale również i inni użytkownicy AutoMapy.

Dostępne obiekty można zobaczyć po zalogowaniu się w serwisie Miplo.pl i wejściu na stronę www.miplo.pl/index.php?pg=1&c=1226&cn=28&pr=0&dir=1#showmap. Bez zalogowania się widoczna jest tylko lista obiektów.

W jaki sposób skorzystać z aktualnej bazy fotoradarów w Holandii?

W AutoMapie dla systemu Windows należy przeprowadzić synchronizację punktów użyteczności publicznej, co szczegółowo opisałem we wpisie Menu Miplo w AutoMapie dla Windows.

W AutoMapie dla systemu iOS podobnie, jak w wersji dla systemu Windows, można przeprowadzić synchronizację POI, zgodnie z instrukcją ze wpisu Opcja Synchronizuj z Miplo w AutoMapie dla iOS. Można poczekać na automatyczną synchronizację dla konta Anonimowego, które aktywuje się dla domyślnych ustawień AutoMapy. Drugim rozwiązaniem jest aktualizacja obiektów przy pomocy usługi AutoRadar, co wymaga stałego dostępu do internetu.

W AutoMapie dla systemu Android musimy skorzystać z funkcji AutoRadar, aby zostać poinformowanym o nowym obiekcie. Niestety to rozwiązanie wymaga stałego dostępu do internetu. W innym przypadku należy poczekać na aktualizację mapy, która nowe obiekty będzie miała już wbudowane.

fotoradary,fotoradar,radar,radary,holandia
Fotoradary w Holandii po aktualizacji

Czy będę aktualizował fotoradary w innych krajach?

Postaram się to powoli zrobić. Już nawet zaktualizowałem trochę punktów w Szwecji, ale sporo czasu trzeba na to poświęcić. Są oczywiście inni użytkownicy, którzy aktualizacją punkty, ale jest ich garstka.

W związku z tym zachęcam do zgłaszania nowych punktów przy pomocy funkcji AutoRadar lub przez serwis Miplo.pl. Im więcej osób się zaangażuje, tym baza będzie bardziej rozbudowana i aktualna, a z tego skorzystają wszyscy.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.