Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Została opublikowana AutoMapa 7.9.33 dla systemu iOS!
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Została opublikowana AutoMapa 7.9.33 dla systemu iOS!

W AppStore pojawiła się nowa wersja AutoMapy dla systemu iOS, która została oznaczona numerem 7.9.33. Nowa wersja zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.29

Katalogowanie punktów ulubionych

Wersja 7.9.29 AutoMapy dla systemu iOS otrzymała bardzo przydatną funkcjonalność. Od tej wersji możliwe jest tworzenie kolekcji dla punktów ulubionych. Dzięki tym kolekcjom można pogrupować punkty, nadając grupom swoją nazwę i kolor. Ikony z danej grupy będą wyświetlały się na mapie, uwzględniając ustawiony kolor.

AutoMapa iOS 7.9.29 Ulubione
Ulubione

Kolekcję można utworzyć, wchodząc w menu Szukaj, a następnie Ulubione lub dodając punkt ulubiony. Tu należy kliknąć przycisk Dodaj kolekcję, nadać nazwę, wybrać kolor i kliknąć przycisk DODAJ.

AutoMapa 7.9.29 iOS Tworzenie kolekcji
Tworzenie kolekcji

Utworzone już punkty ulubione domyślnie zostały umieszczone w kolekcji Moje ulubione. Ta kolekcja jest również domyślnie proponowana przy dodawaniu nowego punktu.

AutoMapa 7.9.29 iOS Tworzenie ulubionego
Tworzenie ulubionego

Gdy wejdziemy w menu Szukaj i Ulubione, a następnie przytrzymamy nazwę kolekcji, wyświetli się belka z przyciskami Usuń oraz Edytuj i przełącznikiem Widoczne.

AutoMapa 7.9.29 iOS Menu dla kolekcji
Menu dla kolekcji

Przycisk Usuń kasuje kolekcję wraz z punktami. Przy pomocy przycisku Edytuj można zmienić nazwę kolekcji i jej kolor. Natomiast przełącznik Widoczne umożliwia wyłączenie wyświetlania na mapie punktów z tej kolekcji.

Odświeżony kursor nawigacji

Wraz z wersją 7.9.29 został zmodyfikowany trochę kursor nawigacji. Teraz otacza go jasna elipsa, dzięki której lepiej widoczna jest nasza pozycja na mapie.

AutoMapa 7.9.29 iOS Nowy kursor nawigacji
Nowy kursor nawigacji

Nowa wizualizacja korków na trasie

Kolejną zmianą, która dostępna jest na liście zmian, jest nowa wizualizacja korków na trasie. Do tej pory podobna funkcjonalność była dostępna po włączeniu opcji Traffic w menu Widoczne warstwy Przycisk Widoczne warstwy. Ta opcja nadal jest dostępna, ale służy przede wszystkim do wyświetlania natężenia ruchu i z jego można wyczytać, na którym odcinku jest duży ruch, o czym świadczy kolor czarny.

Wraz z wersją 7.9.29 została dodana nowa opcja związana z informowaniem o korkach. Ta opcja domyślnie jest włączona i polega na tym, że po wyznaczeniu trasy kolorem fioletowym oznacza odcinki, na których jest korek. Gdy korek przekracza 3 minuty, to dodatkowo zostaje wyświetlony dymek z informacją o czasie trwania tego utrudnienia.

AutoMapa 7.9.29 iOS Nowa wizualizacja korków na trasie
Nowa wizualizacja korków na trasie

Odświeżone okno zakupu i pobierania

Wersja 7.9.29 AutoMapy dla systemu iOS otrzymała nowe okno KUP, ZARZĄDZJ MAPAMI. Umożliwia ono rejestrację licencji czasowej lub zakup subskrypcji oraz możliwość pobrania nowych map i przełączenie się pomiędzy mapą Polski oraz Europy. Do tego można w nim usunąć zbędą mapę.

AutoMapa 7.9.29 iOS Okno Kup, Zarządzaj mapami
Okno Kup, Zarządzaj mapami

Odświeżone przyciski w menu Szukaj

Można również zauważyć, że ta wersja zawiera nowe przyciski, które dostępne są dla adresów z historii lub szukanych w wyszukiwarce online (jednopolowej). Teraz wyglądają tak, jak dla punktów ulubionych. Niestety taka zmiana nie została wprowadzona dla przycisków w menu Trasa, co nie wygląda spójnie.

AutoMapa 7.9.29 iOS Menu dla adresów z historii
Menu dla adresów z historii

Inne zmiany w wersji 7.9.29

Pozostałe zmiany dotyczą poprawek wyświetlania punktów trasy, ulubionych i POI. W wersji tej poprawiono również komunikaty nawigacyjne od wyznaczanie tras i stabilność.

AutoMapa 7.9.30

Wersja 7.9.30 AutoMapy dla systemu iOS nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Może to oznaczać poprawki stabilności i błędów znalezionych w poprzedniej wersji.

AutoMapa 7.9.31

Wersja 7.9.31 AutoMapy dla systemu iOS zawiera tylko poprawki błędów i stabilności oraz wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.32

Wersja 7.9.32 AutoMapy dla systemu iOS nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, więc można spodziewać się po niej poprawek błędów i stabilności.

AutoMapa 7.9.33

Wersja 7.9.33 AutoMapy dla systemu iOS, tak samo, jak poprzednia wersja, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Według niej zawiera tylko poprawki błędów, stabilności i wyznaczania tras.

Zmiany w wersji 7.9.33:

  • Poprawki błędów i stabilności
  • Poprawki wyznaczania tras

Wersja:

  • 7.9.33.1699

Aktualizacja:

  • 2023-04-27

AutoMapa 7.9.33 dostępna jest do pobrania w sklepie AppStore.

Informacje o zmianach dla poprzedniej wersji, można przeczytać we wpisie „Została opublikowana AutoMapa 7.9.32 dla systemu iOS!„. Natomiast lista poprzednich wersji programu znajduje się na stronie „Lista wydań AutoMapy dla systemu iOS.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.