Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.13 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.13 Beta!

Zaledwie dzień po opublikowaniu wersji 5.5.12 została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 5.5.13 Beta i zawiera kilka ciekawych zmian. Na razie jest to wersja testowa, ale można ją zainstalować i sprawdzić działanie na swoim urządzeniu.

AutoMapa 5.5.13 nowa wizualizacja ikon
Nowa wizualizacja ikon

Nowa wizualizacja ikon

Wersja 5.5.13 zyskała przede wszystkim nowy sposób wizualizacji punktów ulubionych i POI na mapie. Teraz ikony POI wyświetlają się w formie etykiety z kropką na dole, która wskazuje lokalizację punktu. Rozmiar ikon POI zależy od kategorii. Punkty Ulubione prezentowane są w formie kółka z gwiazdką oraz kropką wskazującą lokalizację.

Wszystkie punkty użyteczności publicznej z kategorii „Transport” są mniejsze podczas przeglądania mapy. Gdy je wyszukujemy np. przez menu „Szukaj„, to  po wybraniu i pokazaniu na mapie wyświetlają się „normalnym” rozmiarze. To ułatwia ich znalezienie. w szczególności, gdy włączymy dużo kategorii do wyświetlenia.

Poprawki

Kolejne zmiany dotyczą poprawek związanych z wyszukiwaniem głosowym, ekranami startowymi, zamawianiem licencji u operatora Play, czy z pobieraniem danych SmartRoutes.

Zostały również wprowadzone poprawki związane z odtwarzaniem komunikatów nawigacyjnych. Te poprawki zmieniają sposób informowania o odległości do manewru. Wcześniej komunikaty nawigacyjne odtwarzane były z zaokrągleniem do 50 m, od wersji 5.5.13 zaokrąglenie zostało zmienione na 10 m.

W poprzednich wersjach na niektórych urządzeniach występował problem z wybieraniem adresów z historii. Program nieoczekiwanie się zamykał. Od wersji 5.5.13 ten problem nie powinien już występować.

Start nawigowania

Poza zmianami, które dostępne są na liście zmian. W oczy wpada zmiana widoczna na zrzucie. Przycisk startu nawigowania został przeniesiony z prawej strony ekranu na dolną belkę. Wygląda to zdecydowanie lepiej i nie zajmuje miejsca na mapie.

Zmiany:

  • Zmiana wizualizacji ikon punktów ulubionych i POI na mapie
  • Poprawa wyszukiwania głosowego
  • Poprawki ekranów startowych
  • Poprawa ładowania danych SmartRoutes
  • Poprawa odtwarzania komunikatów nawigacyjnych
  • Poprawa wybierania adresu z historii
  • Poprawki w ekranie zamawiania licencji Play

Wymagania systemu Android:

  • Od 4.1

Aktualizacja:

  • 2019-11-22

Kompilacja:

  •  5.5.13.2832

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.12!. Natomiast z listą starczych wersji zapoznać się można w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów oraz z Aptoide.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.