Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.9.6!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.9.6!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.9.6 i zawiera poprawki stabilności oraz wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.4

Wersja 7.9.4 AutoMapy dla systemu Android posiada dwie, dosyć duże zmiany. Zostały zmodyfikowane APR, czyli Asystent Pasa Ruchu oraz belka z informacją, w jaką drogę wjedziemy.

Asystent Pasa Ruchu

AutoMapa w wersji 7.9.4 zyskała nowy wygląd Asystenta Pasa Ruchu, który w czytelniejszy sposób pokazuje pasy, których należy się trzymać, a do tego wyświetla informacje zbliżone do tych, które wyświetlają tablice informacyjne. Co ciekawe uwzględnione są poprawne kolory.

AutoMapa Android 7.9.4 - Asystent Pasa Ruchu
Asystent Pasa Ruchu

Drogowskaz

Drugą ważną zmianą jest przeniesienie i przeprojektowanie belki, z informacją w jaką drogę będziemy wjeżdżali. Teraz ta belka jest czytelniejsza, a kolory na niej zbliżone są do tablic informacyjnych.

AutoMapa Android 7.9.4 - Drogowskaz
Drogowskaz

Inne zmiany

Po wyznaczeniu trasy w oddali widać numery dróg na tej trasie, a tabliczki z numerami dróg, posiadają kolory zbliżone do tych, które można zobaczyć w rzeczywistości.

AutoMapa Android 7.9.4 - Numeracja dróg na trasie
Numeracja dróg na trasie

Wideo

Nową wizualizację Asystenta Pasa Ruchu oraz drogowskazu można zobaczyć w krótkim wideo, dostępnym jako Shorts na moim kanale YouTube: youtube.com/shorts/uFnPUVB7Toc.

AutoMapa 7.9.6

Wersja 7.9.6 AutoMapy dla systemu Android zawiera zaktualizowaną listę zmian, z której można się dowiedzieć o poprawkach stabilności i wyznaczania tras. Natomiast poza tymi poprawkami, gdy pobierzemy mapę Europy, możemy zauważyć nową funkcję, która może się przydać wielu kierowcom. Jest to opcja omijania dróg płatnych w wybranych krajach.

Omijaj w wybranych krajach

Opcja Omijaj w wybranych krajach jest nową funkcją AutoMapy, która dostępna jest w menu Trasa AutoMapa Android przycisk Trasa. Gdy kliknie się przycisk Płatne, to wysunie się lista, gdzie do tej pory były tylko pozycje Akceptuj i Omijaj, a teraz pojawiła się Omijaj w wybranych krajach.

AutoMapa 7.9.6 - Menu Trasa
Menu Trasa z opcjami dla Płatne

Po wybraniu opcji Omijaj w wybranych krajach pojawi się lista z dostępnymi krajami, z której możemy wybrać te pozycje, dla których trasy mają omijać drogi płatne. Myślę, że to jest bardzo przydatna opcja, w szczególności, gdy musimy przejechać przez niewielki fragment kraju, dla którego nie warto kupować kilkudniowej winiety.

AutoMapa 7.9.6 - Wybór kraju, dla którego mają być omijane drogi płatne
Wybór kraju, dla którego mają być omijane drogi płatne

Wideo

Sposób działania tej funkcji, można zobaczyć na krótkim wideo, które dostępne jest pod adresem youtube.com/shorts/QbfKpvQeVmM.

Zmiany w wersji 7.9.6:

  • Poprawki stabilności
  • Poprawki wyznaczania tras

Aktualizacja:

  • 2023-08-07 – tak podaje Google, w rzeczywistości 2023-08-08

Kompilacja:

  • 7.9.6.6047

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.9.4!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play oraz ze strony AutoMapy.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.