Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 6.4.0 Alfa!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 6.4.0 Alfa!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 6.4.0 i jest przeznaczona dla użytkowników, którzy zgłosili się do testów wersji Alfa.

AutoMapa na Android Auto
AutoMapa na Android Auto

AutoMapa dla systemu Android w wersji 6.3.0.3734 w Google Play zawierała taką samą listę zmian, którą miała wersja 6.1.6. Co teoretycznie oznaczało tylko poprawki. Dzisiaj opublikowana poprawiona wersja 6.3.0 zawiera już zaktualizowaną listę zmian, a właściwie opis, informujący o obsłudze Android Auto.

AutoMapa 6.3 Android Auto
Android Auto

Wersja 6.3.0 AutoMapy dla systemu Android, która obecnie jest wczesną wersją testową (Alfa), obsługuje długooczekiwaną funkcję. Tą funkcją jest Android Auto, która umożliwia wyświetlanie AutoMapy w okrojonej wersji na urządzeniach multimedialnych, kompatybilnych z Android Auto.

AutoMapa 6.3 Android Auto
Android Auto

Inną widoczną zmianą w wersji 6.3.0 jest delikatnie zmodyfikowany wygląd okna „Opcje„. Niektóre opcje uzyskały ikony, a pozycja „Poleć AutoMapę” zmieniła nazwę na „Poleć AutoMapę, odbierz kawę„.

AutoMapa 6.3.0 Okno Opcje
Okno Opcje

Nowa opcja „Poleć AutoMapę, odbierz kawę” umożliwia otrzymanie darmowej kawy na stacjach BP, gdy AutoMapa zostanie polecona znajomym i Ci znajomi zaczną jeździć z AutoMapą.

AutoMapa 6.3.0 Okno Poleć AutoMapę
Okno Poleć AutoMapę

Opcja polecenie AutoMapy została również dodana do okna podsumowania trasy. Gdy klikniemy przycisk „Poleć AutoMapę i zgarnij kawę na BP” zostaniemy przeniesieni do okna „Poleć AutoMapę„.

AutoMapa 6.3.0 Okno podsumowania trasy
Okno podsumowania trasy

Kolejna testowa wersja AutoMapy dla systemu Android, której dokładna wersja to 6.3.0.3741, zawiera kolejne poprawki związane z obsługą Android Auto. Tym razem poprawiono odświeżanie pozycji.

Wersja 6.3.0.3744 zawiera zaktualizowaną listę zmian, która informuje o poprawkach stabilności.

AutoMapa dla systemu Android w wersji 6.3.0.3772 zawiera zaktualizowaną listę zmian. Z tej listy dowiadujemy się, że zostały wprowadzone zmiany w obsłudze Android Auto, np. dodano kontrolki wyświetlające aktualną prędkość, znak ograniczenia prędkości i terenu zabudowanego.

Poza poprawkami na liście zmian widać, że została zmieniona domyślna wartość opcji „komunikuj prosto gdy„. Do tej pory domyślną wartością było „Ponad 1.5 km„, teraz jest „Ponad 2.5 km„.

AutoMapa 6.4.0

Wersja 6.4.0 AutoMapy dla systemu Android jest kontynuacją linii 6.3.0 Alfa. Oznacza to, że jest to kolejna wersja z poprawkami obsługi Android Auto.

Nowa wersja AutoMapy 6.4.0.3799 Alfa nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Dzień po aktualizacji poprzedniej wersji może oznaczać poprawki ważnych błędów. Poza tym umożliwia testowej mapy Polski, która została oznaczona numerem 21.07.

Kolejna wersja gałęzi 6.4.0.3802 zawiera zaktualizowaną listę zmian. Poprawiono w niej obsługę wyszukiwania głosowego i zmieniono szerokość rysowanej trasy.

Lista zmian dla mapy 21.07

Oto co zaktualizowaliśmy na mapach:

 • dodaliśmy prawie 80 000 punktów adresowych;
  bazę POI wzbogaciliśmy o:

  • informacje o kempingach dla kamperów opracowane we współpracy z Polską Federacją Campingu i Caravaningu;
  • strefy leśne, gdzie można legalnie przenocować pod namiotem i rozpalić ognisko (7282 miejsca), oznaczone zgodnie z wytycznymi Lasów Państwowych, w ramach akcji „Zanocuj w lesie”;
  • obiekty noclegowe, gastronomiczne i rozrywkowe z programu Polski Bon Turystyczny;
 • odcinek DK94 między Łańcutem a Głuchowem przebudowany do drogi dwujezdniowej;
 • przebudowaliśmy Al. Przyjaźni w Chełmie, w ciągu DK12.

Ponadto, przygotowaliśmy do odblokowania (w chwili faktycznego oddania do użytku):

 • odcinek S14 od Węzła Lublinek do Węzła Teofilów;
 • odcinki S19 znajdujące się na terenie województwa podkarpackiego;
 • obwodnicę Raciborza w ciągu DW935.

Zmiany w wersji 6.4.0:

 • Poprawki wyszukiwania głosowego przy użyciu Asystenta Google
 • Zmiana szerokości rysowanej trasy

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.1

Aktualizacja:

 • 2021-06-18

Kompilacja:

 • 6.4.0.3802

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 6.4.0 Alfa!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów i wysłaniu zgłoszenia na adres Pomoc@AutoMapa.pl z prośbą o dodanie do listy testerów wersji obsługującej Android Auto.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.