Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 6.0.2!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 6.0.2!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 6.0.2 i zawiera nową funkcję, która w wielu przypadkach może się przydać. Na razie jest to wersja testowa, ale można ją zainstalować na swoim urządzeniu i sprawdzić poprawność jej działania.

AutoMapa Android 6.0.0 - Wyszukiwanie współrzędnych GPS offline
Wyszukiwanie współrzędnych GPS offline

Według listy zmian w wersji 6.0.0 AutoMapy dla systemu Android zostało wprowadzonych kilka poprawek i dwie zmiany. O ile poprawki faktycznie mogły mieć miejsce, to nie widzę zmiany w ekranach startowych. Zmiana ich nastąpiła już w wersji 5.9.32. Chyba że chodzi tu o kolejne poprawki związane z tymi ekranami.

Nowością w wersji 6.0.0 na pewno jest zmiana ograniczenia prędkości w godzinach 23:00 i 5:00. Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym od 1 czerwca 2021 r. ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym będzie obowiązywało przez całą dobę, o ile znaki drogowe na danym obszarze nie będą wyznaczały innego limitu.

AutoMapa 6.0.1

Wersja 6.0.1 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznacza to, że zostały poprawione błędy, znalezione w poprzedniej wersji. Szybkość aktualizacji sugeruje, że były to poważne błędy, więc warto wykonać aktualizację.

AutoMapa 6.0.2

Nowością w AutoMapie 6.0.2 jest funkcja Picture-In-Picture. PIP, czyli Obraz w obrazie, w AutoMapie umożliwia podejrzenie najważniejszych elementów programu jak mapa, trasa z manewrami oraz kontrolki z ograniczenie, prędkości i odległością do najbliższego manewru.

Opcja PIP w AutoMapie działa dopiero po wyznaczeniu trasy i zminimalizowaniu programu lub przełączeniu się do innej aplikacji. Przydatne narzędzie, które umożliwia zobaczenie najważniejszych informacji AutoMapy na przykład podczas rozmowy telefonicznej.

AutoMapa Android 6.0.2 - Picture-In-Picture
Picture-In-Picture

Zmiany w wersji 6.0.2:

 • Poprawki okna wyszukiwania po współrzędnych GPS.
 • Poprawki okna logowania do MapCloud.
 • Poprawki pobierania map w nocy.
 • Poprawki wyznaczania tras.
 • Poprawki stabilności.
 • Zmiany ekranów startowych.
 • Zmiana ograniczenia prędkości po godz. 23 zgodnie ze zmianami w prawie.
 • Dodanie trybu Picture-In-Picture dla urządzeń działających pod systemem Android 8.0 lub wyższym.

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.1

Aktualizacja:

 • 2021-04-13

Kompilacja:

 • 6.0.2.3663

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 6.0.1!„. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.