Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.9.10 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.9.10 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.9.10 i przeznaczona jest dla użytkowników zapisanych do betatestów.

AutoMapa 7.9.0

Wersja 7.9.0 AutoMapy dla systemu Android posiada dwie, dosyć duże zmiany. Zostały zmodyfikowane APR, czyli Asystent Pasa Ruchu oraz belka z informacją, w jaką drogę wjedziemy.

Asystent Pasa Ruchu

AutoMapa w wersji 7.9.0 zyskała nowy wygląd Asystenta Pasa Ruchu, który w czytelniejszy sposób pokazuje pasy, których należy się trzymać, a do tego wyświetla informacje zbliżone do tych, które wyświetlają tablice informacyjne. Co ciekawe uwzględnione są poprawne kolory.

AutoMapa Android 7.9 - Asystent Pasa Ruchu
Asystent Pasa Ruchu

Drogowskaz

Drugą ważną zmianą jest przeniesienie i przeprojektowanie belki, z informacją w jaką drogę będziemy wjeżdżali. Teraz ta belka jest czytelniejsza, a kolory na niej zbliżone są do tablic informacyjnych.

AutoMapa Android 7.9 - Drogowskaz
Drogowskaz

Inne zmiany

Pozostałe zmiany według listy zmian dotyczą poprawek stabilności i wyznaczania tras, ale można zauważyć jest jedną zmianę. Po wyznaczeniu trasy w oddali widać numery dróg na tej trasie. Co prawda tabliczki z tymi numerami nie są zgodne z oznaczeniami na tablicach informacyjnych, ale może ta kolorystyka zostanie zmieniona.

AutoMapa Android 7.9 - Numeracja dróg na trasie
Numeracja dróg na trasie

Wideo

Nową wizualizację Asystenta Pasa Ruchu oraz drogowskazu można zobaczyć w krótkim wideo, dostępnym jako Shorts na moim kanale YouTube: youtube.com/shorts/6hilisK4GlU.

AutoMapa 7.9.1

Wersja 7.9.1 AutoMapy dla systemu Android nie posiada zaktualizowanej listy zmian. W związku z tym można się w niej spodziewać kolejnych poprawek.

AutoMapa 7.9.2

Wersja 7.9.2 AutoMapy dla systemu Android według listy zmian zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.3

Wersja 7.9.3 AutoMapy dla systemu Android co prawda zawiera zaktualizowaną listę zmian, ale właściwie jest ona bardziej rozbudowanym opisem funkcji, które zostały dodane w wersji 7.9.0.

AutoMapa 7.9.4

Wersja 7.9.4 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznaczać to może poprawki błędów i stabilności.

AutoMapa 7.9.5

Wersja 7.9.5. AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznacza to kolejne poprawki błędów.

AutoMapa 7.9.6

Wersja 7.9.6 AutoMapy dla systemu Android zawiera zaktualizowaną listę zmian, z której można się dowiedzieć o poprawkach stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.8

Wersja 7.9.8 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera nowości. W związku z tym, może stwierdzić, że zawiera tylko poprawki błędów.

AutoMapa 7.9.9

Według listy zmian, AutoMapa dla systemu Android w wersji 7.9.9 zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.9 (poprawiona)

Poprawiona wersja 7.9.9 AutoMapy dla systemu Android według listy zmian zawiera tylko poprawi stabilności i wyznaczania tras. Widać jednak jedną zmianę po uruchomieniu przez Android Auto. Gdy wejdziemy w Ustawienia, wyłączymy opcję Dźwięki i ponownie je włączymy, zostanie odtworzony komunikat powitalny, czyli taki, jaki odtwarzany jest podczas uruchamiania programu na telefonie/tablecie. Co to daje? Dzięki temu można w dowolnym momencie zmienić poziom głośności dla programu nawigacyjnego, bez czekania na komunikat nawigacyjny.

AutoMapa 7.9.10

Wersja 7.9.10 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, więc można spodziewać się kolejnych poprawek stabilności i wyznaczania tras.

Zmiany w wersji 7.9.10:

  • poprawki stabilności
  • poprawki wyznaczania tras

Aktualizacja:

  • 2023-09-05 – tak podaje Google, w rzeczywistości 2023-09-06

Kompilacja:

  • 7.9.10.6118

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 7.9.9 Beta!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.