Została wydana AutoMapa dla systemu Android w poprawionej wersji 5.4.2 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja, oznaczona jest numerem 5.4.2 Beta zawiera kilka zmian. Jak na razie jest to wersja testowa, ale można ją zainstalować i sprawdzić jej działanie.

AutoMapa - Nowe Opcje
Nowy wygląd okna Opcje

Nowe Opcje i Ustawienia

AutoMamapa 5.3 przede wszystkim zawiera zmieniony wygląd okien Opcje i UstawieniaOpcje wywołuje się poprzez kliknięcie ikony z trybikiem na dolnej belce. Po wejściu w Opcje można wywołać nowe menu Ustawienia.

AutoMapa - Nowe Ustawienia
Nowy wygląd okna Ustawienia

Dzięki tej zmianie widać powiew świeżości w aplikacji, ale brakuje spójności. Cześć opcji zawiera stary wygląd okien, który bardzo gryzie się z nowym. W podobny sposób Microsoft wprowadza zmiany w Windows 10, co odbiło się wieloma negatywnymi opiniami.

Numeracja posesji podczas nawigowania

Przydatną opcją jest możliwość włączenia numeracji posesji podczas nawigacji tak, aby była wyświetlona cały czas. Obecnie pojawia się dopiero podczas dojeżdżania do celu.

W celu włączenia wyświetlania numeracji posesji na stałe, należy wejść w menu Opcje, następnie Ustawienia. W ustawieniach należy znaleźć opcję Widoczne elementy, a w niej Numeracja posesji.  Numeracja posesji domyślnie ustawiona jest na Brak, ale można zmienić na Zależna od prędkości lub Zawsze włączona, co umożliwi stałe wyświetlanie numerów budynków podczas nawigacji.

Nowy ekran początkowy

Ekran początkowy

Kolejna zmiana dotyczy nowego ekranu początkowego, który stał się czytelniejszy. Ekran startowy stracił siatkę geograficzną z tła, która wyróżniała do tej pory program, a przynajmniej mi kojarzy się z AutoMapą. Gdy się przyjrzymy, to możemy zauważyć również odświeżone logo.

AutoMapa - nowe logo
Nowy logotyp AutoMapy

Inne

W wersji 5.3 wprowadzono poprawki związane z obsługą funkcji lokalizacji, która nie działała poprawnie na niektórych urządzeniach. Natomiast w wersji 5.3.1 dodano możliwość wyświetlenia pikietażu na dolnej belce oraz poprawiono stabilność programu. Wersja 5.3.2 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, więc pewnie poprawiono tylko błędy zgłoszone w poprzedniej wersji testowej. Podobnie jest z wersjami 5.3.3, 5.3.4 oraz 5.3.5.

Wersja 5.3.6 w końcu otrzymała zaktualizowaną listę zmian, która podana jest we wpisie Została wydana AutoMapa dla systemu Android w poprawionej wersji 5.3.6!. Poprawiona wersja 5.3.6 zawiera tylko zmiany związane z nową polityką Google, co przyczyniło się do usunięcia opcji wysyłania wiadomości tekstowej do wskazanego kontaktu, informując, kiedy przyjedziemy. Zmianie uległa również obsługa abonamentów Otange, T-Mobile, Plus.

Wersja 5.4.0 Beta zawierała poprawki stabilności programu i algorytmów wyznaczania tras. Natomiast w wersji 5.4.2 Beta zmieniono mechanizm skalowania mapy w trybie 2D i sposób wizualizacji podczas jazdy w tunelu.

Zmiany:

  • Korekty algorytmów wyznaczania tras
  • Poprawki związane z poprawa stabilności działania programu
  • Nowy mechanizm skalowania mapy w trybie 2D
  • Nowy sposób wizualizacji podczas jazdy w tunelu oraz przy słabym sygnale GPS

Wymagania systemu Android:

  • Od 4.0.1.3

Aktualizacja:

  • 2019-04-04

Kompilacja:

  • 5.4.2.2315

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się w wpisie Została wydana AutoMapa dla systemu Android w poprawionej wersji 5.3.8!. Natomiast z listą starczych wersji można zapoznać się w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do testów beta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.