Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.3.1 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.3.1 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja, oznaczona numerem 5.3.1 Beta. Jak na razie jest to wersja testowa, ale można ją zainstalować i sprawdzić działanie na swoim urządzeniu.

AutoMapa - Nowe Opcje
Nowy wygląd okna Opcje

Nowe Opcje i Ustawienia

AutoMamapa 5.3 Beta przede wszystkim zawiera zmieniony wygląd okien Opcje i UstawieniaOpcje wywołuje się poprzez kliknięcie ikony z trybikiem na dolnej belce. Po wejściu w Opcje można wywołać nowe menu Ustawienia.

AutoMapa - Nowe Ustawienia
Nowy wygląd okna Ustawienia

Dzięki tej zmianie widać powiew świeżości w aplikacji, ale brakuje spójności. Cześć opcji zawiera stary wygląd okien, który bardzo gryzie się z nowym. Dobrze by było ujednolicić wszystkie okna, zanim zostanie wydana wersja oficjalna. W podobny sposób Microsoft wprowadza zmiany w Windows 10, co odbiło się wieloma negatywnymi opiniami.

Numeracja posesji podczas nawigowania

Przydatną opcją jest możliwość włączenia numeracji posesji podczas nawigacji tak, aby była wyświetlona cały czas. Obecnie pojawia się dopiero podczas dojeżdżania do celu.

W celu włączenia wyświetlania numeracji posesji na stałe należy wejść w menu Opcje, następnie Ustawienia. W ustawieniach należy znaleźć opcję Widoczne elementy, a w niej Numeracja posesji.  Numeracja posesji domyślnie ustawiona jest na Brak, ale można zmienić na Zależna od prędkości lub Zawsze włączona, co umożliwi stałe wyświetlanie numerów budynków podczas nawigacji.

Nowy ekran początkowy

Ekran początkowy

Kolejna zmiana dotyczy nowego ekranu początkowego, który stał się czytelniejszy. Ekran startowy stracił siatkę geograficzną z tła, która wyróżniała do tej pory program, a przynajmniej mi kojarzy się z AutoMapą. Gdy się przyjrzymy, to możemy zauważyć również odświeżone logo.

AutoMapa - nowe logo
Nowy logotyp AutoMapy

Inne

W wersji 5.3 Beta wprowadzono poprawki związane z obsługą funkcji lokalizacji, która nie działała poprawnie na niektórych urządzeniach. Natomiast w wersji 5.3.1 dodano możliwość wyświetlenia pikietażu na dolnej belce oraz poprawiono stabilność programu.

Zmiany:

  • nowy wygląd ustawień programu
  • nowy ekran startowy
  • możliwość wyświetlenia numeracji budynków niezależnie od prędkości
  • poprawki związane z obsługą GPS
  • możliwość wyświetlania pikietażu na dolnej belce
  • poprawki stabilności

Wymagania systemu Android:

  • Od 4.0.1.3

Aktualizacja:

  • 2018-11-26

Kompilacja:

  • 5.3.1.2099

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się w wpisie Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.3 Beta!. Natomiast z listą starczych wersji można zapoznać się w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do testów beta.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.