Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.4.4 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.4.4 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja, oznaczona jest numerem 5.4.4 Beta i zawiera kilka zmian. Jak na razie jest to wersja testowa, ale można ją zainstalować i sprawdzić jej działanie.

Podsumowanie trasy

Jedną ze zmian w stosunku do wersji 5.4.3 jest okno podsumowania trasy, które wyświetla się po dojechaniu do celu. To okno wyświetla wybrany cel, średnią prędkość, dystans, czas przejazdu oraz informację, czy czas przejazdu zgodny jest z szacowanym czasem. Poza tym umożliwia zapisanie trasy jako trasę ulubioną, co możliwe jest po kliknięciu przycisku „Dodaj do ulubionych„.

W razie potrzeby, w oknie podsumowania trasy przy pomocy przycisku „Prowadź z powrotem” możliwe jest odwrócenie punktów trasy. Nie jest odwracany przebieg trasy tylko jej punkty, więc w zależności od natężenia ruchu trasa może zostać wyznaczona przez inne drogi.

Podsumowanie trasy
Podsumowanie trasy

Wadą tego podsumowania trasy jest to, że wyświetla się już po zaliczeniu punktu docelowego, a nie po dojechaniu do niego. Punkt Cel zaliczany jest 50 metrów przed dojechaniem, więc w przypadku dużego zagęszczenia posesji utrudnia to dojazd do poprawnego adresu.

Okno zakupu licencji

W wersji 5.4.4 zostało zmienione okno zakupu licencji i aktualizacji, które dostępne jest w menu Opcje > Kup / aktualizuj. Nowe okno stylistyką przypomina nowe okno Opcji i Ustawień. Dostępna jest w nim informacja o numer licencji wraz z jej ważnością i typem (PL lub EU). Poza tymi informacjami dostępne są przyciski do zakupu licencji oraz pobierania aktualizacji i dodatkowych składników. Pierwszy z nich nazywa się „Kup licencję lub abonament„, a drugi „Pobierz aktualizacje„.

Okno Kup / aktualizuj
Okno Kup / aktualizuj

Klikając pole „Numer” można wpisać swój numer licencji. Natomiast klikając ikonę koperty, można wysłać numer licencji, np. przez skonfigurowaną pocztę, czy zapisać go jako plik tekstowy. Gdy przez 2 sekundy przytrzymamy pole „Licencja PL/EU„, wyświetlimy numer urządzenia, który może być przydatny podczas kontaktu z pomocą techniczną AutoMapy.

Liczba aktywnych osób w okolicy

W nowej funkcjonalności AutoMapy, jaką jest AutoCB, została dodana opcja informowania o liczbie aktywnych osób w okolicy. Przydatna opcja, dzięki której wiadomo, czy jest w okolicy ktoś, z kim można porozmawiać.

Liczba aktywnych osób w okolicy w AutoCB
Liczba aktywnych osób w okolicy w AutoCB

Nazwa kanału podczas rozmowy

Wersja 5.4.4 zawiera kolejną przydatną opcję związaną z AutoCB. Od tej wersji, gdy ktoś nadaje, to wyświetla się skrót kanału, z którego nadaje. Dzięki temu wiadomo, na który kanał należy się przełączyć, aby z tą osobą porozmawiać.

Skrót kanału podczas nadawania
Skrót kanału podczas nadawania

Trasy alternatywne

Inną nowością w AutoMapie 5.4.4, o której nie ma informacji na liście zmian, są trasy alternatywne. Właściwie są to skrzyżowania alternatywne, ponieważ informacja o możliwości wyboru innej drogi wyświetla się dopiero przed dojechaniem do skrzyżowania.

Trasy alternatywne
Trasy alternatywne

Według mnie nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ gdy widzę tabelkę z informacją, że skręcając w daną drogę, będę nią jechał 11 minut dłużej, to nie skorzystam z takiej alternatywy. Podobnie będzie, gdy czas przejazdu będzie zbliżony. Opcja może się przydać, gdy korzystamy z trasy typu Optymalna, wtedy jest większa szansa, że trafimy na trasę, którą szybciej możemy przejechać i tę trasę wybierzemy.

Zmiany:

  • Nowy ekran podsumowania trasy
  • Nowe okno zakupu licencji
  • Informacja o liczbie osób na kanale widoczna na ikonie AutoCB
  • Wyświetlanie informacji o nazwie kanału, na którym prowadzona jest rozmowa

Wymagania systemu Android:

  • Od 4.0.1.3

Aktualizacja:

  • 2019-04-30

Kompilacja:

  • 5.4.4.2389

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.4.3!. Natomiast z listą starczych wersji można zapoznać się w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do testów beta.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.