Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.4.3!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.4.3!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja, oznaczona jest numerem 5.4.3 i zawiera kilka nowości, w tym funkcję komunikacji pomiędzy użytkownikami nazwaną AutoCB.

MapCloud

AutoMapa 5.4.3 przede wszystkim zawiera nową funkcję, która została nazwana MapCloud. Jest to funkcja umożliwiająca tworzenie kopii bezpieczeństwa danych w chmurze i w razie potrzeby ich importowanie.

Logowanie do MapCloud
Logowanie do MapCloud

Obecnie automatycznie tworzona jest kopia licencji i przywracana w przypadku ponownej instalacji AutoMapy i zalogowania się do MapCloud. Do tego domyślnie włączona jest kopia punktów ulubionych i historia ostatnio używanych miejsc. Bardzo przydatna funkcjonalność, której brakuje jeszcze kilku elementów, jak synchronizowanie ustawień.

Ustawienia MapCloud
Ustawienia MapCloud

Opcja MapCloud pojawiła się również w AutoMapie Air.

AutoCB

Ciekawą nowością w AutoMapie jest funkcja AutoCB, która wcześniej pojawiła się w testowej wersji AutoMapy Air. Umożliwia ona komunikowanie się z innymi użytkownikami AutoMapy przy pomocy internetowego komunikatora głosowego, który wzorowany jest radiem CB. Podobnie jak w analogowym CB można zmieniać kanały, nasłuchiwać i w razie potrzeby nadawać.

Rozwinięte kontrolki AutoCB
Rozwinięte kontrolki AutoCB

Plusem radia CB w AutoMapie jest możliwość wprowadzenia nazwy użytkownika, dzięki czemu widać, kto w danym momencie nadaje. Domyślna nazwa jest losowa, więc warto w ustawieniach ją zmienić i wczytać swój awatar.

Ustawienia konta CB
Ustawienia konta CB

Kolejną zaletą CB jest kolejkowanie rozmów. Dzięki temu kilka osób rozmawiających jednocześnie nie jest nakładanych na siebie. Takie rozmowy trafiają do kolejki, z której odtwarzane są jedna po drugiej.

W obsłudze radia CB nie podoba mi się wielkość i położenie przycisku nadawania. Powinien być większy i na pierwszej pozycji. W obecnej formie czasem ciężko będzie w niego trafić. Rozwiązaniem jest przycisk sprzętowy lub Bluetooth, który można mapować w ustawieniach AutoMapy.

Dane na stronie internetowej

Według listy zmian dostępnej w Google Play można połączyć dane aplikacji ze stroną internetową, ale niestety nie ma informacji, co to za strona. AutoMapa.pl, Miplo.pl, czy Targeo.pl?

Zmiany:

 • AutoCB – pierwsze CB Radio w nawigacji!
 • MapCloud – chmura usług AutoMapy, dzięki której:
  • zapamiętasz numer licencji
  • wygodnie połączysz dane pomiędzy aplikacją a serwisem WWW
  • zsynchronizujesz ulubione punkty
  • zobaczysz ostatnio wybierane adresy

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.0.1.3

Aktualizacja:

 • 2019-04-18

Kompilacja:

 • 5.4.3.2333

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się w wpisie Została wydana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.3.8!. Natomiast z listą starczych wersji można zapoznać się w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Oceń wpis
[Maks.: 5 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.