Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Białostockie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Białostockie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są białostockie Strefy Płatnego Parkowania.

Białystok - SPP
Strefy Płatnego Parkowania w Białymstoku

Obszar prezentujący Strefy Płatnego Parkowania w Białymstoku utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/komunikacja_miejska/parkowanie_w_miescie/strefa-platnego-parkowania-1.html. Strefa podzielona jest na dwie podstrefy, Podstrefę A i Podstrefę B. Podstrefa A składa się z jednej części, którą tworzy 105 punktów (współrzędnych geograficznych). Natomiast Podstrefa B składa się z trzech części, które tworzy łącznie 367 puntów. Obie podstrefy obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.
Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Podstrefa A:

Pół godziny 1,20 zł
Godzina 2,40 zł

Podstrefa B

Pół godziny 0,60 zł
Godzina 1,20 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Białystok – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy białostockie Strefy Płatnego Parkowania domyślnie będą włączone. Można je wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Białystok – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Te obrysy dostępne są również jako obiekt XVE (Białystok – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Białystok - SPP-obrysy
Obrysy Stref Płatnego Parkowania w Białymstoku

Poniżej prezentuję film, jak białostocka Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Strefę Płatnego Parkowania w Białymstoku można również zobaczyć na mapie Targeo:

Białystok - Strefy Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć na stronie w stopce strony, klikając odnośnik SPP.

Oceń wpis
[Maks.: 5 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.