Strona główna > Programy > AutoMapa > [Informacja prasowa] Poradnik AutoMapy: typy tras
Kategorie
AutoMapa

[Informacja prasowa] Poradnik AutoMapy: typy tras

Czy wiesz, którą trasę wybrać?‍

Gdy wyznaczasz trasę z punktu A do B pamiętaj, że AutoMapa umożliwia dopasowanie typu trasy do Twoich preferencji. Warto sprawdzić w ustawieniach aplikacji, jaki masz wybrany rodzaj trasy i co to w praktyce oznacza.

Trasę sprawdzisz, klikając w wartość % (na screenie 6% po wyznaczeniu trasy, co oznacza 6% realizacji wyznaczonej drogi), na dolnym pasku ekranu.

Do wyboru jest 8 różnych typów tras – 6 zawsze, plus 2 dla tras krótszych, niż 130 km (piesza i terenowa).

AutoMapa Android - Typy tras
Typy tras

Szybka: umożliwia przejechanie wyznaczonej drogi w jak najkrótszym czasie. Zdarza się, że przy takim ustawieniu aplikacja prowadzi gorszymi drogami, bo one są zwykle szybciej przejezdne, acz nie zawsze będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie. To rodzaj trasy polecany przy omijaniu korków i w miastach.

Optymalna: wyznaczona trasa będzie uwzględniała parametry trasy Szybkiej i Krótkiej, czyli uwzględnia zarówno przepustowość poszczególnych dróg, jak i całkowitą długość trasy. To idealne rozwiązanie na co dzień, taki kompromis pomiędzy być szybciej a jechać krócej.

Łatwa: trasa ta pozwala jechać najprościej, uwzględniając ograniczenie trudniejszych manewrów. Przy wyznaczaniu trasy aplikacja w miarę możliwości stara się omijać skręty w lewo, oraz unika zawracania i prowadzenia przez ronda. Przy wyborze dróg przejazdu, priorytet nad czasem i szybkością mają drogi możliwie najwyższej kategorii. Tę trasę polecamy młodym kierowcom, dla których skręt w lewo na dużym skrzyżowaniu to wielki stres.

Bezpieczna: wygodnie poprowadzi nas przede wszystkim drogami o jak najwyższej kategorii, czyli autostradami i drogami ekspresowymi. W tym przypadku, podobnie, jak dla trasy Łatwej dane Traffic nie mają tak dużego znaczenia. To trasa idealna dla każdego, kto ceni komfort podróży.

Krótka: prowadzi najkrótszą możliwą drogą, jaką da się przejechać z punktu A do B, nawet jeśli potrwa to dłużej. Co ważne, ten typ trasy unika prowadzenia po drogach najgorszej kategorii. Wybierz ten rodzaj trasy jeśli zależy Ci na ograniczeniu przejechanych kilometrów.

Piesza: wyznaczona trasa nie uwzględnia kierunków ulic, zakazów wjazdu ani kategorii dróg. Opcja przydatna w przypadku poruszania się pieszo lub rowerem. Nie prowadzi drogami międzynarodowymi ani autostradami. Maksymalna długość trasy Pieszej to około 130 km, ale chyba nikt nie planuje aż takich spacerów…

Terenowa: przy tym wyborze wyznaczona trasa będzie możliwie najkrótsza i nie uwzględni kategorii dróg, co oznacza, że AutoMapa może prowadzić po odcinkach dróg niższych kategorii z gruntowymi włącznie. To wyzwanie dla napędu 4×4. (Ta opcja trasy pojawi się dla odcinka poniżej 130 km.)

Przełajowa: w tej opcji, wyznaczona trasa będzie prowadziła bezpośrednio do celu, po linii prostej bez względu na uwarunkowania terenu. Trasa taka nie wykorzystuje sieci dróg. Najczęściej z tego ustawienia korzystają piloci.

Źródło: www.automapa.pl

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.