Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Inne niż domyślne kolory map w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Inne niż domyślne kolory map w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można zmienić kolory map na te, które domyślnie dostępne są po instalacji programu. Proces wyboru zestawu kolorów przedstawiłem we wpisie Zmiana kolorów mapy w AutoMapie dla Windows, gdzie opisałem dostępne zestawy. W tym wpisie opiszę, w jaki sposób można dograć nowe zestawy, które zostały przygotowane przez użytkowników AutoMapy i opublikowane w serwisie Miplo.pl.

W AutoMapie dla systemu Windows możliwe jest tworzenie własnych kolorów map. Najprostszym sposobem, aby taki zestaw stworzyć, jest skorzystanie z darmowego programu MapColor Editor, który opublikowany jest na stronie www.Miplo.pl. Innym sposobem jest samodzielne tworzenie plików, na podstawie już dostępnych, np. dayColor.map.colors, który znajduje się w katalogu AutoMapa EU.

Dzięki możliwości tworzenia własnych zestawów, kilku użytkowników takie zestawy stworzyło i udostępniło je w serwisie Miplo.pl. Aby skorzystać z tych zestawów, należy wejść na stronę www.Miplo.pl, do działu Dodatki, a tu Kolory map. Na tej stronie można przeglądać udostępnione kolory map i wybrać ten, który nas interesuje, np. KOVAL NA DZIEN5. Po kliknięciu nazwy lub zrzutu wybranego zestawu nastąpi przekierowanie do jego opisu, gdzie należy kliknąć przycisk Pobierz plik, aby pobrać zestaw.

Po pobraniu pliku należy go rozpakować, np. przy pomocy darmowego programu 7-zip lub klikając plik prawym klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybierając opcję Wyodrębnij wszystkie. Następnym krokiem jest wejście do rozpakowanego katalogu, gdzie dostępny jest plik zawierający konfigurację kolorów mapy oraz ewentualnie instrukcja instalacji. Plik z konfiguracją, np. KOVAL NA DZIEN5.map lub KOVAL NA DZIEN5.map.colors, jeżeli w ustawieniach Eksploratora plików mamy wyłączone ukrywanie rozszerzeń, kopiujemy do katalogu AutoMapa EU, gdzie została zainstalowana AutoMapa.

W przypadku AutoMapy zainstalowanej na karcie pamięci wkładamy kartę do czytnika kart, włączamy eksplorator plików, np. klikając ikonę Komputer, wybieramy dysk, który przypisany jest do karty pamięci i tu będzie dostępny katalog AutoMapa EU, gdzie należy skopiować plik z kolorami mapy.

Gdy AutoMapa zainstalowana jest w pamięci urządzenia, to w jego ustawienia wybieramy, aby łączyło się z komputerem w trybie pamięci masowej (USB) i wykonujemy te same kroki, co w przypadku czytnika kart. W przypadku, kiedy urządzenie widoczne jest przez komputer jako urządzenie przenośne, czyli po synchronizacji przy pomocy ActiveSync lub Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile, należy wejść w Komputer, następnie wybrać urządzenie przenośne, tam kartę pamięci (może być oznaczona jako SDMMC, Storage Card, czy Karta pamięci) i skopiować plik z kolorami mapy do katalogu AutoMapa EU.

Gdy AutoMapy używamy na komputerze, to domyślnie zainstalowana jest na dysku C: w katalogu Program Files lub Pliki programów (x86). Jeżeli tak jest, to przy pomocy eksploratora plików, np. Komputer, wchodzimy do podanej lokalizacji, a następnie do AutoMapa EU i tu wklejamy plik z kolorami mapy. W innym przypadku wchodzimy do miejsca, które podczas instalacji AutoMapy wybraliśmy na składowanie plików programu.

Po skopiowaniu pliku z kolorami mapy uruchamiamy AutoMapę i wczytujemy nowy zestaw, aby zobaczy, jak on wygląda na naszym urządzeniu. Zmiany kolorów mapy można dokonać po wejściu w Menu, następnie Ustawienia, Mapa i wybraniu trybu, dla którego nowy zestaw ma zostać ustawiony, Dostępne są dwa tryby, Kolory w dzień i Kolory w nocy. Z dokładnym opisem można zapoznać się po wejściu do wpisu Zmiana kolorów mapy w AutoMapie dla Windows, do czego zachęcam.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.