Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Jak w AutoMapie dla Android zmienić przezroczystość ikon POI?
Kategorie
AutoMapa dla Android

Jak w AutoMapie dla Android zmienić przezroczystość ikon POI?

Nie wiem, jak innym użytkownikom AutoMapy dla systemu Android, ale mi nie podoba się dodana półprzezroczystość dla ikon punktów użyteczności publicznej (POI), które wyświetlane są na mapie. Przez taki zabieg ikony są słabiej widoczne, ale można zmienić przezroczystość, modyfikując pliki z kolorami mapy, które używamy.

Modyfikacja pliku przy pomocy komputera:

 1. Podłączamy urządzenie do komputera przy pomocy kabla USB.
 2. W urządzeniu ustawiamy połączenie z komputerem jako „Pamięć masowa” lub „Przesyłanie plików„, co zależy od urządzenia.
 3. Na komputerze uruchamiamy „Eksplorator plików” i wchodzimy do pamięci wewnętrznej urządzenia do katalogu Android > obb > pl.aqurat.automapa > AutoMapa > Colors.
 4. W katalogu „Colors” wyszukujemy plik z używanym zestawem kolorów mapy (domyślnym plikiem dla trybu dziennego jest Vivid.map.colors).
 5. Kopiujemy plik z kolorami mapy (Vivid.map.colors) na dysk komputera, np. na Pulpit.
 6. Klikamy prawym klawiszem myszki skopiowany plik (Vivid.map.colors) i wybieramy opcję „Edytuj„. Do edycji możemy również użyć innej aplikacji.
 7. Otworzy się notatnik z zawartością pliku, w którym dopisujemy parametr, odpowiedzialny za przezroczystość ikon POI:
  PoiOpacityPercent=
 8. Do parametru po znaku równości (=) dopisujemy interesującą nas wartość, dopisanie 100 (PoiOpacityPercent=100) spowoduje, że ikony POI będą w pełni widoczne.
 9. Zapisujemy zmodyfikowany wpis, klikając opcję „Plik„, a następnie „Zapisz” lub wykorzystujemy skrót klawiszowy „Ctrl+S„.
 10. Zamykamy notatnik lub inny edytor.
 11. Zmodyfikowany plik *.map.colors (Vivid.map.colors) kopiujemy do pamięci wewnętrznej urządzenia, do katalogu Android > obb > pl.aqurat.automapa > AutoMapa > Colors, nadpisując obecny.

Modyfikacja pliku z poziomu urządzenia:

 1. Instalujemy jakiś edytor tekstowy lub program Total Commander, który służy do przeglądania plików, ale zawiera wbudowany edytor.
 2. Przy pomocy eksploratora plików wchodzimy do pamięci wewnętrznej urządzenia do katalogu Android > obb > pl.aqurat.automapa > AutoMapa > Colors.
 3. W katalogu „Colors” wyszukujemy plik z używanym zestawem kolorów mapy, domyślnym plikiem dla trybu dziennego jest „Vivid.map.colors” i go edytujemy. W przypadku programu Total Commander wystarczy przytrzymać plik i z kontekstowego menu wybrać „Edycja pliku„.
 4. Otworzy się notatnik z zawartością pliku, w którym dopisujemy parametr, odpowiedzialny za widoczność ikon POI:
  PoiOpacityPercent=
 5. Do parametru po znaku równości (=) dopisujemy interesującą nas wartość, dopisanie 100 (PoiOpacityPercent=100) spowoduje, że ikony POI będą w pełni widoczne.
 6. Zapisujemy zmodyfikowany wpis. W Total Commander można to zrobić przez kliknięcie ikony z dyskietką.
 7. Zamykamy edytor.
AutoMapa Android Różnica po zmianie przezroczystości ikon POI
Różnica po zmianie przezroczystości ikon POI

Inne instrukcje

Na stronie www.likoton.pl/instrukcje znajduje się katalog z innymi poradnikami dotyczącymi obsługi AutoMapy i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.