Strona główna > Programy > AutoMapa > LikeSatelite – zestaw kolorów map
Kategorie
AutoMapa

LikeSatelite – zestaw kolorów map

Chciałbym przedstawić swój drugi zestaw kolorów map dla programu nawigacyjnego AutoMapa, który nazwałem LikeSatelite. Pierwszy opisałem we wpisie Satelite – zestaw kolorów map, z którym również warto się zapoznać. Gotowe pliki udostępniłem w serwisie Miplo, więc każda zainteresowana osoba może je pobrać i użyć w AutoMapie.

Zestaw LikeSatelite wzorowany jest na kolorach ortofotomapy i jest modyfikacją mojego poprzedniego zestawu, czyli Satelite. W związku z tym jej wygląd zbliżony jest do zdjęć satelitarnych. Taki zestaw kolorów sprawia, że jazda w nocy nie męczy tak oczu, jak jaskrawe kolory. Dobrze również wygląda w dzień, ale na urządzeniach, które posiadają dobrej jakości wyświetlacz.

W LikeSatelite podobnie, jak w Satelite, dymki z numerami dróg zawierają kolory takie, jak znaki drogowe. Natomiast dymki z nazwami ulic, pikietaż oraz sygnalizatory świetlne nie zostały zmodyfikowane względem domyślnego zestawu, czyli AutoMapa na dzień, na którym zbudowany jest zestaw LikeSatelite.

Podstawową różnicą pomiędzy Satelite a LikeSatelite jest zmiana koloru dla akwenów. W tej wersji zbiorniki wodne mają kolor niebieski, dzięki temu na mapie są lepiej widoczne. W LikeSatelite kolory dróg o różnej kategorii tzn. autostrady, ekspresowe, międzynarodowe, są takie same, poza drogami osiedlowymi, czy gruntowymi, które mają inny odcień szarego, ale nie rzuca się to bardzo w oczy. Natomiast drogi lokalne mają inny odcień obwiedni, co również nie rzuca się w oczy, ale pokazuje, że dana droga ma inną kategorię.

LikeSatelite - widok 2D
LikeSatelite – widok 2D

Kolory, które zostały użyte dla widoku z góry (2D), nie są zmieniane po przejściu na widok trójwymiarowy (3D). Dzięki temu łatwiej się zorientować po zmianie trybu z 2D na 3D i odwrotnie.

LikeSatelite3D - widok 3D
LikeSatelite – widok 3D

Gotowy plik można pobrać z serwisu Miplo, wchodząc w zakładkę Dodatki, a tam Kolory map, gdzie należy wybrać pozycję LikeSatelite. Po pobraniu spakowanego pliku należy go rozpakować, np. przy pomocy darmowego programu 7-zip. Następnie należy wejść do rozpakowanego katalogu, gdzie w tekstowym pliku readme.txt znajduje się instrukcja, jak ten plik użyć w AutoMapie. Szczegółową instrukcję instalacji nowego zestawu kolorów map w AutoMapie dla systemu Windows, można również przeczytać we wpisie Inne niż domyślne kolory map w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.