Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Menu Opcje w AutoMapie dla systemu Windows Phone
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Menu Opcje w AutoMapie dla systemu Windows Phone

Menu Opcje, które dostępne jest w AutoMapie dla systemu Windows Phone po kliknięciu przycisku Ustawienia Przycisk Ustawienia, zawiera ustawienia programu, które szybko można włączyć lub wyłączyć. Takimi ustawieniami na przykład są komputer pokładowy, czy podgląd systemu AutoMapa Traffic. Dodatkowo w menu Opcje możliwe jest zarządzanie śladami GPS.

Po wejściu do menu Opcje pojawi się lista opcji, które umożliwiają włączenie lub wyłączenie różnych funkcji programu. Tymi funkcjami są:

 • lokalizacja
 • tryb nocny
 • panel pilota
 • komputer
 • dźwięk
 • nawigacja 3D
 • widok Traffic

  Menu Opcje
  Menu Opcje

Lokalizacja jest domyślnie włączoną opcją. Umożliwia włączenie lub wyłączenie wykrywania aktualnej pozycji. Gdy ją wyłączymy, to możemy korzystać z przeglądania mapy. Po wyłączeniu można ją włączyć w menu Opcje lub klikając przycisk startu nawigowania Przycisk Start nawigowania, który dostępny jest na dolnej belce.

Tryb nocny umożliwia ręczne przełączenie trybu dziennego na nocny lub odwrotnie, co powoduje zmianę kolorów mapy i programu. Ta opcja działa automatycznie, ale gdy potrzebujemy coś sprawdzić w innym trybie, to przydaje się ręczna modyfikacja.

Panel pilota umożliwia ręczne włączenie panelu pilota, co się przydaje np. podczas śledzenia pozycji, gdy chcemy sprawdzić naszą prędkość. Panel pilota automatycznie się włącza po wyznaczeniu trasy, co szczegółowo zostało opisane we wpisie Panel pilota w AutoMapie dla systemu Windows Phone.

Komputer jest opcja, która działa jak komputer pokładowy, czyli wyświetla różne wskazania związane z naszymi przejazdami, maksymalną prędkość, czy całkowity dystans. Szczegółowo został opisany we wpisie Opcja Komputer w AutoMapie dla systemu Windows Phone.

Przy pomocy funkcji dźwięk można włączyć lub wyłączyć odtwarzanie dźwięków z AutoMapy. Opcja dźwięk domyślnie jest włączona.

Nawigacja 3D jest domyślnie włączoną opcją, która umożliwia nawigowanie, czy śledzenie pozycji w widoku trójwymiarowym. Po jej wyłączeniu nawigowanie będzie odbywało się w trybie dwuwymiarowym, czyli patrząc na mapę z lotu ptaka.

Widok Traffic umożliwia włączenie lub wyłączenie podglądu danych z systemu AutoMapa Traffic. Jest to wygodne w przypadku, gdy chcemy sprawdzić natężenie ruchu.

Po włączeniu lub wyłączeniu danej opcji program automatycznie wyjdzie z menu Opcje do podglądu mapy. Czasem jest to irytujące, np. gdy chcemy skonfigurować kilka opcji naraz, ale w wielu przypadkach umożliwia szybsze włączenie lub wyłączenie interesującej nas opcji.

Pod wymienionymi wyżej funkcjami znajduje się przycisk Ślady GPS, który umożliwia zarządzanie śladami GPS, np. włączenie zapisu śladu. Ta opcja szczegółowo została opisana we wpisie Menu Ślady GPS w AutoMapie dla systemu Windows Phone.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.