Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Nowosądeckie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Nowosądeckie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są nowosądeckie Strefy Płatnego Parkowania.

Nowy Sącz - SPP
Nowy Sącz – Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Sączu utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://sppnowysacz.pl. Obszar składa się z dwóch stref, Strefy A i Strefy B, które obowiązują od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00.

Ze względu na to, że w skład stref wchodzą parkingi, przy ulicach w różnych częściach miasta, to podstref musiałem stworzyć aż 11. Wszystkie te podstrefy zostały utworzone na podstawie 180 punktów (współrzędnych geograficznych), a lista ulic objętych strefą wymieniona jest w dokumencie http://www.nowysacz.pl/content/resources/sesje/U_XXI_237__2003.pdf.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Strefa A

Pierwsze pół godziny 1,00 zł
Pierwsza i każda kolejna godzina 2,00 zł

Strefa B

Pierwsza i każda kolejna godzina 1,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Nowy Sącz – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy nowosądeckie Strefy Płatnego Parkowania domyślnie będą włączone. Można je wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Nowy Sącz – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Nowy Sącz – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Nowy Sącz - SPP-obrysy
Nowy Sącz – Strefy Płatnego Parkowania – obrysy

Poniżej prezentuję film, jak nowosądeckie Strefy Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Strefę Płatnego Parkowania w Nowym Sączu można również zobaczyć w serwisie Targeo.

Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.