Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Opcja Wczytaj w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Opcja Wczytaj w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows dostępna jest opcja Wczytaj, która umożliwia wczytywanie tras wcześniej zapisanych, czy też wyeksportowanych z serwisu Targeo. Jest to przydatne, kiedy chcemy przenosić trasy między urządzeniami, czy też wyznaczać je na urządzeniach z większym ekranem, np. za pomocą komputera.

Aby wczytać już wyznaczoną trasę, należy w AutoMapie wybrać Menu, następnie Trasa, Modyfikuj i tu kliknąć Wczytaj. Po wybraniu tej opcji pojawi się okno z listą ostatnio wyznaczonych tras oraz z możliwością wczytania tras spoza programu.

Opcja - Wczytaj
Opcja – Wczytaj

Jeżeli wyznaczaliśmy już jakieś trasy w AutoMapie to w menu Wczytaj będą zapisywane ostatnio wybierane trasy. Dzięki czemu w łatwy sposób można dotrzeć do często przejeżdżanych tras. Wystarczy kliknąć daną pozycję, aby została wyznaczona trasa.

Listę z ostatnio wyznaczonymi trasami można skasować, korzystając z opcji Usuń ostatnio wybierane, która opisana jest we wpisie Opcja Usuń ostatnio wybierane w AutoMapie dla Windows. W przypadku, kiedy nie zostały wyznaczone trasy, to ta lista będzie pusta.

Na dolnej belce dostępny jest przycisk Filtruj Przycisk - Filtruj, który służy do filtrowania listy, czyli wyświetlania tylko tras danego rodzaju. Do wyboru są takie opcje, jak:

  • Wszystkie
  • Targeo
  • Z dysku
  • Utworzone

Opcji Wszystkie nie trzeba opisywać. Targeo spowoduje wyświetlenie tras pobranych z serwisu Targeo za pomocą kodu. Dla opcji Z dysku będą wyświetlone trasy wczytane ze wskazanej lokalizacji na nośniku danych. Natomiast Utworzone wyświetla tylko trasy wyznaczone w programie.

Obok przycisku Filtruj znajduje się przycisk Targeo Przycisk - Targeo, który służy do wczytania trasy, która została wyznaczona w serwisie Targeo i został dla niej wygenerowany kod PIN. Po kliknięciu tego przycisku Targeo pojawi się okno z polem do wpisania otrzymanego kodu.

Okno - Podaj cztero cyfrowy PIN
Okno – Podaj cztero cyfrowy PIN

Po wpisaniu kodu PIN i jego zatwierdzeniu zostanie pobrana trasa i automatycznie wczytana. Jeżeli PIN nie będzie poprawny to zostanie wyświetlona informacja”

Prawdopodobnie wyznaczona trasa utraciła ważność

Wczytywanie tras z serwisu Targeo za pomocą kodu PIN dostępne jest tylko na urządzeniach, które posiadając dostęp do Internetu.

Dokładny opis wyznaczania tras w portalu Targeo znajduje się we wpisie Jak wyznaczyć trasę w serwisie Targeo?.

Kolejnym przyciskiem jest Z dysku Przycisk - Z dysku, który umożliwi wczytanie trasy zapisanej na dysku lub innym nośniku, o ile urządzenie ma do niego dostęp. Po kliknięciu tego przycisku pojawi się eksplorator plików, który podobny jest do tego znajdującego się przy zapisywaniu trasy.

Okno - Wczytaj
Okno – Wczytaj

Posługując się tym eksploratorem, można przejść do lokalizacji, gdzie zapisana jest wcześniej przygotowana trasa i po jej wskazaniu można ją wczytać. Trasa może być wcześniej zapisana z poziomu AutoMapy, albo wyeksportowana jako plik z serwisu Targeo.

W przypadku, kiedy chcemy skorzystać z tych tras podczas nawigowania to po wczytaniu wybranej trasy i jej kalkulacji należy uruchomić nawigowanie. Należy to zrobić przez kliknięcie ikony startu nawigowania Przycisk - Start nawigowania, która znajduje się po wejściu do typowych tras Przycisk - Typowe trasy. Po włączeniu nawigowania i znalezieniu pozycji GPS program przestawi punkt Start, który ustawiony został w tej trasie na bieżącą pozycję, po czym z niej zostanie wyznaczona trasa uwzględniająca kolejne punkty wczytanej trasy.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

2 odpowiedzi na “Opcja Wczytaj w AutoMapie dla Windows”

Czy nawigowanie rozpocznie się automatycznie po wczytaniu mapy z targeo , czy po wczytaniu niezbędne jest kliknięcie ikony startu nawigowania. Po wczytaniu z dysku moja auto mapa pokazuje całą trasę, ale nic się nie dzieje.
dzięki za odpowiedź pozdrawiam tomasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.