Strona główna > Programy > AutoMapa > Przekręcony licznik POI w serwisie Miplo.pl
Kategorie
AutoMapa

Przekręcony licznik POI w serwisie Miplo.pl

Serwis Miplo.pl wzbogaca AutoMapę w punkty użyteczności publicznej (POI), które na bieżąco są aktualizowane przez użytkowników tego portalu i AutoMapy. Robi to od już 13 lat, choć jego historia jest trochę dłuższa. Sięga 2004 r., kiedy powstał pierwowzór Miplo.pl, serwis Mobilne.net.

Miplo - Katalog POI
Katalog POI

Baza POI poza możliwością dodawania, edytowania, czy usuwania przy pomocy strony internetowej może być aktualizowania z poziomu AutoMapy dla systemu Windows oraz iOS. Wersja dla systemu Android takiej funkcjonalności niestety nie posiada.

Serwisie Miplo.pl poza aktualizacją POI, umożliwia dzielenie się stworzonymi przez siebie ikonami, komunikatami, kolorami map, czy obiektami XVE. Można je wykorzystać przede wszystkim w AutoMapie dla systemu Windows, choć np. kolory map po małych zmianach można użyć również w AutoMapie dla systemu Android i iOS. Poza tym umożliwia śledzenie naszej pozycji przy pomocy narzędzia MiploLoc.

Dlaczego piszę o tym wszystkim? Mimo tego, że czasy świetności serwisu Miplo.pl już minęły, to nadal są użytkownicy tacy jak ja, którzy wspierają ten projekt, a tym samym AutoMapę. Po części dowodem na to jest dzisiejsze przekroczenie miliona punktów użyteczności publicznej, co udało mi się uwiecznić, nagrywając przekręcanie się licznika.

Licznik jest tylko sześciocyfrowy, więc myślałem, że po przekroczeniu miliona POI numerowanie zacznie się od 0, ale tak się nie stało. Licznik ucina ostatnią pozycję, co wygląda, jakby baza skurczyła się o prawie 900 tysięcy punktów.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.