Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Częstochowie w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Częstochowie w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można tworzyć własne obiekty na mapie, takie jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie „Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows„. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Częstochowie.

AutoMapa Windows - Częstochowa Strefa Płatnego Parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Częstochowie

Opis

Strefa składa się ze 164 punktów (współrzędnych geograficznych), więc jest dosyć obszerna. Podzielona jest na siedem rejonów, znajdujących się obok siebie, ale opłaty i czas obowiązywania jest taki sam. Strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, a opłaty uzależnione są od czasu trwania postoju:

Opłaty

Pół godziny:1,50 zł
Pierwsza godzina:3,00 zł
Drugą godzina:3,60 zł
Trzecia godzina:4,20 zł
Czwarta i każda następna godzina:3,00 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę „Dodatki„, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję „Obiekty XVE„. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk „Pobierz plik„.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając „Wyodrębnij wszystkie„.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik „Częstochowa – SPP.xve” i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu „/AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/„. „[katalog mapy]” to folder „Polska” lub „Europe„, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy częstochowska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w „MenuAutoMapa Windows Przycisk Menu, następnie „POI„, „Wyświetlanie”” wybierając kategorię „XVE” i odznaczając pozycję „Częstochowa – SPP„. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Częstochowa – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

AutoMapa Windows - Częstochowa- Strefa Płatnego Parkowania
Obrys Strefy Płatnego Parkowania w Częstochowie

Targeo

Częstochowa Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika „Strefy Płatnego Parkowania” na dole strony.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.