Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Świnoujska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Świnoujska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest świnoujska Strefa Płatnego Parkowania.

Świnoujście - Strefa Płatnego Parkowania
Świnoujście – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Świnoujściu utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://bip.um.swinoujscie.pl/?cid=2990. Strefa składa się z dwóch obszarów. Pierwszy z nich jest większy, ponieważ obejmuje ulice od Henryka Sienkiewicza do Stefana Żeromskiego. Natomiast drugi obszar obejmuje tylko część ulicy Wojska Polskiego, od Aleksandra Fredy do przejścia granicznego. Oba obszary składają się łącznie tylko z 52 punktów (współrzędnych geograficznych).

Świnoujska Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00, w okresie od 1 maja do 30 września, co widoczne jest w udostępnionych plikach XVE. Widać, że SPP w Świnoujściu została utworzona, aby ograniczyć ruch pojazdów w sezonie wiosenno-letnim.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami.

Pierwsze pół godziny1,50 zł
Pierwsza godzina3,00 zł
Druga godzina3,60 zł
Trzecia godzina4,30 zł
Czwarta i każda kolejna godzina3,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Świnoujście – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy świnoujska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Świnoujście – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Świnoujście – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Świnoujście - Strefa Płatnego Parkowania-obrys
Świnoujście – Strefa Płatnego Parkowania-obrys

Poniżej prezentuję film, jak świnoujska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.