Sygnalizacja świetlna w AutoMapie dla systemu Windows jest domyślnie włączoną opcją, która powoduje wyświetlanie się ikon z sygnalizatorami na skrzyżowaniach lub przejściach dla pieszych. Oczywiście ta opcja nie jest połączona z systemem zarządzania ruchem tak, żeby w programie były uwzględniane kolory świateł, dzięki czemu trasy mogłyby być lepiej wyznaczane. Te ikony informują jedynie, że na danym skrzyżowaniu znajduje się sygnalizacja świetlna.
Żeby zobaczyć, jak wygląda sygnalizacja świetlna w AutoMapie nie trzeba być w trybie nawigowania, czy też mieć wyznaczona trasę. Opcja ta dostępna jest zarówno w trybie 3D, jak i w trybie 2D, gdzie przeglądając mapę można popatrzeć, na jakich skrzyżowaniach lub przejściach dla pieszych znajdują się sygnalizatory.
Opcję Sygnalizacja świetlna oczywiście można wyłączyć. Aby to zrobić należy wejść w Menu, następnie Ustawienia, później Mapa i Widoczne elementy.
Bazę sygnalizatorów można aktualizować, np. za pomocą serwisu Targeo, korzystając z narzędzia do zgłaszania poprawek. Uwagi można również zgłaszać za pomocą portalu Miplo, według dostępnego opisu:
Sygnalizacja świetlna (typu: S-1, S-2, S-3) z wyłączeniem:
(a) sygnalizacji tymczasowych związanych np. z robotami drogowymi
(b) sygnalizacji wbudowanych w aktualne wydanie AutoMapyUzupełnianie i poprawianie danych zgodnie z rozwiązaniem przyjętym w AutoMapie czyli:
(c) lokalizacja odzwierciedlająca rzeczywiste położenie sygnalizatorów
(d) jeden (1) sygnalizator w przypadku oznaczania skrzyżowania dróg jednojezdniowych
(e) wiele sygnalizatorów w przypadku rozbudowanych skrzyżowań, dróg wielopasmowych, dwujezdniowych
(f) w przypadku korekty danych wbudowanych w aktualne wydanie AutoMapy nazwa dodawanych POI musi zawierać słowo KOREKTA
(g) w przypadku usunięcia sygnalizatorów wbudowanych w aktualne wydanie AutoMapy dodawane POI muszą mieć w nazwie słowo USUNIĘCIE
W obu przypadkach naniesione poprawki, czy też nowe obiekty będą dostępnie w jednej z najbliższych aktualizacji mapy.