Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Zdarzenia Traffic w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Zdarzenia Traffic w AutoMapie dla systemu iOS

AutoMapa dla systemu iOS posiada opcję, która umożliwia podejrzenie, na których odcinkach dróg są jakieś utrudnienia (zdarzenia). Dodatkowo, jeżeli urządzenie nawigacyjne ma dostęp do Internetu, umożliwia pobranie aktualnych informacji dotyczących zdarzeń drogowych.

W AutoMapie dostępne są takie kategorie zdarzeń drogowych, jak:

 • Roboty drogowe
  • początek Roboty drogowe - początek
  • koniec  Roboty drogowe - koniec
 • Wypadek
  • początek Wypadek - początek
  • koniec  Wypadek - koniec
 • Katastrofa
  • początek Katastrofa - początek
  • koniec  Katastrofa - Koniec
 • Blokada
  • początek Blokada - początek
  • koniec  Blokada - koniec
 • Inne utrudnienia
  • początek  Inne utrudnienia - początek
  • koniec Inne utrudnienia - koniec

W celu zobaczenia listy ze darzeniami AM’Traffic należy wejść w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, wybrać Trasy Przycisk Trasy, następnie Traffic i Zdarzenia Traffic.

Menu Zdarzenia Traffic
Menu Zdarzenia Traffic

Jak widać na powyższym zrzucie, zdarzenia Traffic posortowane są zgodnie z odległością od bieżącej pozycji lub wskazanego na mapie miejsca. Na górze menu Zdarzenia Traffic znajduje się wyszukiwarka, która umożliwia wyszukiwanie zdarzeń. Zdarzenia Traffic poza kategorią mogą zawierać opis, a do tego odległość od bieżącej pozycji lub miejsca wskazanego na mapie. Ze względu na to, że zdarzeń jest dużo, to domyślnie wyświetlana jest tylko ich część. W celu wyświetlenia kolejnych zdarzeń należy przesunąć listę na dół i kliknąć przycisk Więcej. Gdy na liście zostaną wyświetlone wszystkie zdarzenia, to przycisk Więcej zniknie.

Przy pomocy przycisku Pobierz, który znajduje się na górnej belce, można pobrać aktualne zdarzenia Traffic, które dotyczą całego obszaru mapy Polski. Warunkiem pobrania zdarzeń drogowych jest włączenie opcji Wymieniaj dane, która dostępna jest w menu Traffic LiveDrive!. Po pobraniu danych zostaniemy poinformowani odpowiednim komunikatem:

Informacja

Pobrano dane AM’Traffic.

Informacja Pobrano dane AM'Traffic
Informacja Pobrano dane AM’Traffic

W przypadku, gdy ponownie będziemy chcieli pobrać dane, zaraz po wcześniejszym pobraniu, to otrzymamy komunikat informujący o aktualnych danych:

Informacja

Dane AM’Traffic są aktualne.

Informacja Dane AM'Traffic są aktualne
Informacja Dane AM’Traffic są aktualne

Po dwóch minutach będzie można pobrać nowe dane.

Innym komunikatem, który może pojawić się podczas próby pobrania, jest:

Błąd

Trwa inna operacja pobierania danych

Komunikat Trwa inna operacja pobierania danych
Komunikat Trwa inna operacja pobierania danych

Komunikat ten pojawi się, np., gdy w tle automatycznie pobierane są dane LiveDrive!.

Kliknięcie wybranego zdarzenia powoduje wyświetlenie się menu z dokładnym opisem i opcją Pokaż na mapie, która wskazuje dane zdarzenie na mapie. Dodatkowo, na górnej belce tego menu znajduje się przycisk Następne, które umożliwia przejście do kolejnego zdarzenia.

W przypadku, gdy w opisie zdarzenia Traffic klikniemy przycisk Pokaż na mapie, zostanie wyświetlona ikona wskazująca początek tego zdarzenia.

Pokazane na mapie zdarzenie Traffic
Pokazane na mapie zdarzenie Traffic

Po kliknięciu początku zdarzenia zostanie wyświetlony dymek z opisem. Po kliknięciu tego dymku pojawi się menu Miejsca, gdzie możliwe jest zarządzanie tym punktem. Przy pomocy opcji Prowadź tam możliwe jest wyznaczenie trasy z miejsca bieżącego do tego punktu. Opcja Ustaw jako umożliwia wybranie typu punktu trasy, a można wybrać Start, Via punkt, Via okolica oraz Cel. Ostatnią opcją jest Dodaj do miejsca (POI), która umożliwia oznaczenie danego punktu, jako punkt ulubiony, czy użyteczności publicznej. Dodatkowo na górnej belce znajduje się przycisk Zapisz Przycisk Zapisz, który przy pomocy poczty elektronicznej umożliwia wysłanie położenia tego punktu, czy też zablokowanie lub odblokowanie odcinka drogi.

Menu Miejsca dla zdarzenia Traffic
Menu Miejsca dla zdarzenia Traffic

Zdarzenia Traffic widoczne są na mapie tak, jak punkty użyteczności publicznej, więc nie trzeba ich wyszukiwać w menu Zdarzenia Traffic. Można je również znaleźć przeglądając mapę.

W AutoMapie dla systemu iOS w obsłudze zdarzeń Traffic brakuje mi kilku opcji, które dostępne są w AutoMapie dla systemu Windows. W wersji dla Windows można filtrować listę zdarzeń, wybierając:

 • Pokaż tylko aktualne
 • Pokaż tylko na trasie

W AutoMapie dla systemu iOS nie ma opcji Pokaż tylko na trasie, a Pokaż tylko aktualne to domyślne ustawienie, które nie można zmienić – nie ma opcji do zmiany.

Inną, bardziej potrzebną opcją, której nie ma, jest możliwość pokazania końca lub początku zdarzenia. To jest dziwne, ponieważ na mapie wyświetlane są ikony pokazujące koniec zdarzenia, ale nie można ich wyszukać.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “Zdarzenia Traffic w AutoMapie dla systemu iOS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.