Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Zmiana rozmiaru nazw miast, ulic, rzek, numerów posesji oraz dróg w AutoMapie dla systemu Android
Kategorie
AutoMapa dla Android

Zmiana rozmiaru nazw miast, ulic, rzek, numerów posesji oraz dróg w AutoMapie dla systemu Android

W AutoMapie dla systemu Android, w menu Ustawienia i Mapa dostępna jest opcja Wielkość czcionek, która umożliwia zmianę rozmiaru napisów na mapie, takich jak nazwy miejscowości, ulic, akwenów, czy numerów posesji i dróg. Do dyspozycji jest kilka ustawień jak: Malutkie, Bardzo małe, Małe, Średnie, Duże, Bardzo duże, Wielkie i Olbrzymie.

Opcja Wielkość czcionek
Opcja Wielkość czcionek

Te ustawienia nie wszystkim odpowiadają, ponieważ na ich urządzeniach nadal napisy są zbyt małe, mimo wybrania ustawienia Olbrzymie. Czy w związku z tym można jakoś ten problem obejść?

Napisy na mapie przed zmianą w pliku gmv.settings
Napisy na mapie przed zmianą w pliku gmv.settings

W starszych wersjach AutoMapy, w których nie działała obsługa OpenGL, czyli zanim wprowadzono mechanizm płynnego odświeżania mapy, można było zmienić rozmiar napisów na mapie, edytując plik gmv.settings, który znajduje się w katalogu /AutoMapa/Settings/. W tym pliku należało zmienić wartość dla pozycji MapFontSizeMultiplier. Zwiększając wartość z domyślnej 1.000000 na przykład na 2.000000, zmieniał się mnożnik dla rozmiaru napisów, przez co napisy były większe. Od wprowadzenia obsługi OpenGL ta opcja nie działa, ale jest na to rozwiązanie.

W nowych wersjach AutoMapy, aby zmienić rozmiar napisów, przy pomocy dowolnego edytora tekstów, ja używam wbudowanego w program Total Commander, należy otworzyć, a właściwie edytować, plik gmv.settings, który znajduje się w katalogu /AutoMapa/Settings/. W tym pliku należy znaleźć parametr DynLabs_MasterFontSizeMul2 i zmienić jego wartość (mnożnik) z 1.000000, na przykład na 2.000000. Jeżeli nie ma tego parametru, należy go dopisać oraz przypisać mu interesującą nas wartość, np. 2.000000. Wtedy wpis wyglądałby tak

DynLabs_MasterFontSizeMul2=2.000000
Edytowanie pliku gmv.settings
Edytowanie pliku gmv.settings

Po tej operacji należy zapisać zmianę, ponownie uruchomić AutoMapę i zobaczyć, czy takie rozwiązanie nam odpowiada. Jeżeli nie, ponownie edytujemy plik gmv.settings i zmieniamy wartość mnożnika, a następnie dalej sprawdzamy, czy rozmiar napisów jest już satysfakcjonujący.

Napisy na mapie po zmianie rozmiaru w pliku gmv.settings
Napisy na mapie po zmianie rozmiaru w pliku gmv.setting

Powyższa zmiana została wykonana w AutoMapie 4.6, która została wydana 2 dni temu.

Oceń wpis
[Maks.: 9 Średnia: 5]

9 odpowiedzi na “Zmiana rozmiaru nazw miast, ulic, rzek, numerów posesji oraz dróg w AutoMapie dla systemu Android”

Witam
Mam wersję AM 6.4.2
U mnie nie działa bo:
Po wprowadzonych poprawkach w pliku gmv.settings nie można zapisać tych zmian.

U mnie działa bez problemu. Proszę upewnić się, czy w pliku gmv.settings nie ma u Pana więcej wpisów „DynLabs_MasterFontSizeMul2”. Jeżeli są, proszę zbędne skasować i zostawić jeden, zmieniając w nim mnożnik.

Witam
Mam wersję AM 6.4.2
U mnie nie działa bo:
Po wprowadzonych poprawkach w pliku gmv.settings nie można zapisać tych zmian.

Dwa lata męczyłem się z AM. Numerki domów w tym rozmiarze zmuszały mnie do okularów.
Nikt nie umiał mi pomóc dopiero P.Piotr LIKOTON pochylił się nad moim problemem i zrobił to PERFECT !!
JESZCZE RAZ WIEEEEEELKIE DZIĘKI !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.