Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 5.5.13!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 5.5.13!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona tym samym numerem co poprzednia, czyli 5.5.13, ale nie zawiera zaktualizowanej listy zmian.

AutoMapa 5.5.13 nowa wizualizacja ikon
Nowa wizualizacja ikon

Nowa wizualizacja ikon

Wersja 5.5.13 zyskała przede wszystkim nowy sposób wizualizacji punktów ulubionych i POI na mapie. Teraz ikony POI wyświetlają się w formie etykiety z kropką na dole, która wskazuje lokalizację punktu. Rozmiar ikon POI zależy od kategorii. Punkty Ulubione prezentowane są w formie kółka z gwiazdką oraz kropką wskazującą lokalizację.

Wszystkie punkty użyteczności publicznej z kategorii „Transport” są mniejsze podczas przeglądania mapy. Gdy je wyszukujemy np. przez menu „Szukaj„, to  po wybraniu i pokazaniu na mapie wyświetlają się „normalnym” rozmiarze. To ułatwia ich znalezienie, w szczególności, gdy włączymy dużo kategorii do wyświetlenia.

Poprawki

Kolejne zmiany dotyczą poprawek związanych z wyszukiwaniem głosowym, ekranami startowymi, zamawianiem licencji u operatora Play, czy z pobieraniem danych SmartRoutes.

Zostały również wprowadzone poprawki związane z odtwarzaniem komunikatów nawigacyjnych. Te poprawki zmieniają sposób informowania o odległości do manewru. Wcześniej komunikaty nawigacyjne odtwarzane były z zaokrągleniem do 50 m, od wersji 5.5.13 zaokrąglenie zostało zmienione na 10 m.

W poprzednich wersjach na niektórych urządzeniach występował problem z wybieraniem adresów z historii. Program nieoczekiwanie się zamykał. Od wersji 5.5.13 ten problem nie powinien już występować.

Start nawigowania

Poza zmianami, które dostępne są na liście zmian. W oczy wpada zmiana widoczna na zrzucie. Przycisk startu nawigowania został przeniesiony z prawej strony ekranu na dolną belkę. Wygląda to zdecydowanie lepiej i nie zajmuje miejsca na mapie.

Zmiany:

 • nowa wizualizacja POI i punktów ulubionych
 • dodana funkcja autouzupełniania i autokorekty wprowadzanego tekstu
 • poprawiona możliwość włączenia abonamentu operatora w urządzeniach z Android Q
 • poprawione działanie wyszukiwarki on-line
 • poprawione działanie wyszukiwania głosowego
 • poprawiony mechanizm logowania do MapCloud
 • poprawione zapisywanie plików atm do historii tras
 • poprawione pobieranie danych SmartRoutes

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.1

Aktualizacja:

 • 2019-12-09

Kompilacja:

 •  5.5.13.2835

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.13!. Natomiast z listą starczych wersji zapoznać się można w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Wersję tę można pobrać z Google Play oraz z Aptoide.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.