Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.2.13!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.2.13!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.2.13 i zawiera bogatą listę zmian, w tym nowości.

Menu Trasa

Nowa wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.2, posiada zmodyfikowane okno Trasa. Od tej wersji od razu po dodaniu punktu trasy widać sugerowany czas dojazdu do kolejnego punktu, co jest bardzo wygodne. Taka zmiana została dodana już wcześniej w AutoMapie dla systemu iOS w wersji 7.9.17.

AutoMapa 7.2 Menu Trasa
Nowe menu Trasa

Gdy w menu Trasa klikniemy pole z czasem dojazdu dla punktu pośredniego (VIA), pojawi się edytor, w którym możemy wpisać czas postoju lub przy pomocy przycisków +5, +10, -5, -10 zwiększać lub zmniejszać ten postój o wartość z przycisku.

AutoMapa 7.2 Opcja podawania czasu postoju dla VIA
Opcja podawania czasu postoju dla VIA

Dodany w ten sposób postój pojawi się w menu Trasa, w zielonym polu pod czasem dojazdu dla tego punktu pośredniego.

Poza głównym oknem Trasa zmianie uległo menu Wczytaj trasę. Okno w końcu zostało dostosowane do nowego wyglądu programu.

AutoMapa 7.2 Menu Wczytaj trasę
Menu Wczytaj trasę

Nowe opcje związane z dźwiękami

Wraz z wersją 7.2 AutoMapy dla systemu Android doczekaliśmy się dwóch nowych opcji, które związane są z odtwarzaniem dźwięków przez program. Pierwsza opcja to „Zawsze używaj głośnika„, której włączenie spowoduje to, że dźwięki z programu będą odtwarzane przez głośnik telefonu/tabletu, gdy ten połączymy przez Bluetooth z zestawem słuchawkowym, głośnomówiącym, czy stacją multimedialną w samochodzie. Opcja „Dźwięki podczas rozmowy” umożliwia odtwarzanie komunikatów podczas rozmowy telefonicznej.

Zmiany parametrów ostrzegania o radarach odcinkowych

Zmiany ostrzegania dla radarów odcinkowych polegają na zmianie parametru „Oddalonych w przód max. o:” z 500 m na 1000 m i włączeniu opcji „Nie ostrzegaj o POI po lewej na drogach dwukierunkowych„, co jednak sugeruję wyłączyć.

Głosowe wybieranie predefiniowanych punktów Ulubionych

W AutoMapie dla systemu Android w wersji 7.2.13, gdy wejdziemy w menu Szukaj AutoMapa Android przycisk Szukaj i klikniemy mikrofon, przy pomocy głosowych komend możemy rozpocząć nawigowanie lub pokazać na mapie predefiniowany punkt Ulubiony.

Inne zmiany

Pozostałe zmiany dotyczą poprawek stabilności, wyznaczania tras, czy synchronizacji punktów ulubionych. Poprawiono również obsługę pokazywania trasy po kliknięciu kontrolki najbliższego manewru.

Zmiany w wersji 7.2.13:

 • nowe menu „Trasa”
 • możliwość dodania postojów przy punktach VIA w menu „Trasa”
 • możliwość głosowego wybierania predefiniowanych punktów ulubionych w menu „Szukaj”
 • dodanie opcji „Zawsze używaj głośnika”
 • dodanie opcji „Komunikaty podczas rozmowy”
 • poprawki synchronizacji punktów ulubionych
 • poprawki ostrzegania dla radarów odcinkowych
 • poprawki pokazywania trasy dla ikony najbliższego manewru
 • poprawki stabilności
 • poprawki wyznaczania tras

Aktualizacja:

 • 2022-07-29 – tak podaje Google Play, w rzeczywistości 2022-08-03

Kompilacja:

 • 7.2.13.4916

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.1.15!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z AppGallery, Google Play oraz ze strony AutoMapy.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.